islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SENIORI, PRISPEJTE AJ VY K VAŠEJ BEZPEČNOSTI… Podvodníci, ktorí sa snažia obrať seniorov o úspory, sa najnovšie vydávajú za „…

SENIORI, PRISPEJTE AJ VY K VAŠEJ BEZPEČNOSTI…

Podvodníci, ktorí sa snažia obrať seniorov o úspory, sa najnovšie vydávajú za „policajtov“…. Aktuálne sme zaznamenali viaceré prípady, keď seniorov kontaktovali podvodníci, ktorí sa predstavili ako „policajti“ alebo „vyšetrovatelia“ s historkou, že majú informácie o tom, že ich idú vykradnúť. Následne ich inštruovali, aby svoje cennosti a úspory zabalili do igelitového vrecka a vyhodili cez okno alebo z balkóna, kde už čaká ďalší „policajt“, ktorý ho zoberie a uschová v bezpečí… títo ľudia im môžu zavolať v neskorých nočných hodinách alebo viackrát za sebou žiadať, aby peniaze odovzdali neznámej osobe priamo pred ich bydliskom. Podvodníci vždy dôrazne upozornia, aby nikoho nekontaktovali a nikomu o tejto veci nerozprávali.

Upozorňujú na to policajti z Čadce v rámci preventívno – bezpečnostných akcií, ktoré v priebehu leta realizujú v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto. Počas informačnej kampane pod názvom „Som senior, ktorý sa nedá oklamať“ zameranej na zvýšenie bezpečnosti seniorov distribuujú brožúry s radami a odporúčaniami ako sa nestať obeťou podvodníkov a zlodejov. Upozorňujú najmä na protiprávnu činnosť páchanú na starších spoluobčanoch, pri ktorej podvodníci zneužívajú ich dôveru a prostredníctvom vymyslených príbehov ich takýmto spôsobom pripravia neraz o celoživotné úspory.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *