islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Sladké hoaxovaní Chvíle závratí Střípky hoaxů Které čas už nevrátí

Sladké hoaxovaní
Chvíle závratí

Střípky hoaxů
Které čas už nevrátí


S TEBOU MĚ BAVÍ HOAXY: HOU HOU HOU, VIANOČNÉ SUPERKLAMSTVO?

Na Facebooku sme zaznamenali status, podľa ktorého malo dôjsť, k streľbe na človeka, ktorý vraj mal byť následne umiestnený do cely policajného zaistenia.

Zdroj: https://www.facebook.com/michal.sumega/posts/5392987277383357

Opýtali sme sa preto Polícia SR – Bratislavský kraj, ako to bolo (medzititulky sú od nás):

STANOVISKO KRAJSKEJ POLÍCIE

Môžeme potvrdiť, že včera (22.12.2021) v nočných hodinách, v čase zákazu vychádzania, policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku zistili priestupok na úseku zákazu vychádzania, pričom pri jeho prejednávní sa priestupca 28-ročný muž dal na útek.

Muž bol zo strany zasahujúcich policajtov v zmysle zákona o PZ zaistený a boli voči nemu použité donucovacie prostriedky.

Použitie donucovacích prostriedkov bolo zo strany nadriadeného zasahujúcich policajtov vyhodnotené ako zákonné.

UVEDOMIL SI, ŽE SPRAVIL CHYBU

Muž bol následne eskortovaný na príslušný útvar Policajného zboru a za spáchanie priestupku mu bola uložená bloková pokuta. Nakoľko doklad o blokovej pokute muž vlastnoručne na mieste podpísal, je zrejmé, že si spáchania priestupku bol vedomý a rovnako aj ochotný ju uhradiť. V opačnom prípade by k uloženiu blokovej pokuty nemohlo prísť a občan by bol oznámený na príslušný správny orgán.

BOL OPITÝ

Muž bol zároveň podrobený dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, pričom tá skončila s pozitívnym výsledkom 0,48 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1 promile.

STREĽBA NEBOLA

Vo vzťahu k údajne streľbe zo strany policajtov, môžeme toto tvrdenie jednoznačne vyvrátiť, nakoľko sa nezakladá na pravde.

Napriek vyššie uvedeným skutočnostiam sa nadriadený rozhodol dať preskúmať postup policajtov príslušným kontrolným orgánom v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *