islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

„SLOVAKBRO“ MAL NÁVŠTEVU Z NAKA, NA PRÍPADE SPOLUPRACOVALO AJ VOJENSKÉ SPRAVODAJSTVO 🤜🤛

„SLOVAKBRO“ MAL NÁVŠTEVU Z NAKA, NA PRÍPADE SPOLUPRACOVALO AJ VOJENSKÉ SPRAVODAJSTVO 🤜🤛


TAKTO MÁ VYZERAŤ DENACIFIKÁCIA: NAKA V SPOLUPRÁCI S MEDZINÁRODNÝMI ZLOŽKAMI ZADRŽALA NEBEZPEČNÉHO PRAVICOVÉHO EXTRÉMISTU

Národná kriminálna agentúra realizuje trestnú vec s krycím názvom SLOVAKBRO. Ide o trestný čin niektorých foriem účasti na terorizme a viaceré trestné činy extrémizmu.

Prípad sa podarilo objasniť vďaka úzkej spolupráci Národnej kriminálnej agentúry s Národnou centrálou proti organizovanému zločinu Polície ČR, Vojenským spravodajstvom Ministerstva obrany SR, Europolom, Eurojustom. Rovnako aj vďaka informáciám od amerického federálneho úradu pre vyšetrovanie – FBI.

Polícia zatkla obvineného 22 ročného občana Slovenskej republiky. Podľa zistení polície mal sympatizovať s neonacistickou alternatívnou krajnou pravicou, presadzujúcej ideológiu militantného akceleracionizmu a kultúry SIEGE. Obvinený mal vystupovať v kybernetickom prostredí medzinárodnej krajnej pravice pod prezývkou SLOVAKBRO.

Podozrivý je z toho, že mal verejne podnecovať na zvrhnutie demokratického politického systému cestou subverzných a sabotážnych činností ale aj aktov terorizmu. Mal uverejňovať a zdieľať fotografie glorifikovaných „bielych“ teroristov. Verejne im mal prejavovať svoje sympatie a ich teroristické činy schvaľovať. Uverejňovať mal tiež návody a schémy na výrobu improvizovaných chladných zbraní, ale aj na domácu výrobu automatických strelných zbraní vyrobených v kombinácii so súčastí vytlačiteľných na 3D tlačiarni a podomácky upravených kovových súčastí. Zverejňovať mal ďalej návody a schémy na výrobu výbušnín a mín, ako aj príspevky s návodmi na sabotážne útoky. Dopustiť sa mal aj niekoľkých trestných činov extrémizmu.

Policajti národnej kriminálnej agentúry vykonali domové prehliadky, pri ktorých zaistili viacero stôp, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu. Obvinený bol sudcom pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dňa 12.05.2022 vzatý do väzby. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *