islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SĽUBY SA SĽUBUJÚ, BLÁZNI SA… SPOLIEHAJÚ NA PROTIKORUPČNÉ SĽUBY VLÁDNEJ KOALÍCIE 🤷‍♂️ Najskôr sa stratilo odhodlanie všetky pe…

SĽUBY SA SĽUBUJÚ, BLÁZNI SA… SPOLIEHAJÚ NA PROTIKORUPČNÉ SĽUBY VLÁDNEJ KOALÍCIE 🤷‍♂️

Najskôr sa stratilo odhodlanie všetky personálne nominácie riešiť v otvorenej výberových konaniach (nominácie na prednostov okresných úradov). Následne sa stratili vhodní kandidáti na voľné pozície (štátni tajomníci, vedúci ústredných orgánov štátnej správy), potom sa vytratila súdržnosť pri presadzovaní reformných sľubov (infozákon, súdna reforma) a nahradila ju súťaživosť a vzájomné obviňovanie sa.

Po včerajšom rokovaní vlády vieme, že sa stratili úplne aj ich veľké protikorupčné ambície… Legislatívny plán vlády na rok 2022 totiž žiadne neobsahuje. Veľké reči, ale na papieri nič…

Sľubovali napríklad zákon o hmotnej zodpovednosti politikov. Keď pred letom 2021 zastavili náš legislatívny návrh, ubezpečovali verejnosť v médiách, že ich pracovná skupina finišuje text návrhu zákona. V legislatívnom pláne však o zákone nie je ani zmienka.

Poprosíme ctené poslankyne a poslancov vládnej koalície aspoň kúriť, svietiť… A keby predsa len chceli pomôcť posilniť protikorupčnú legislatívu – budú mať opäť možnosť podporiť konkrétne návrhy strany SPOLU!

Zopakujeme náš návrh na zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov a postupne predstavíme aj ďalšie legislatívne návrhy. Pre nás boj proti korupcii nie je len PR.
#IdemeĎalej #SpoluProtiKorupcii


Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *