islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SME HRDÍ NA NAŠICH ODBORNÍKOV Z UNIVERZITNÝCH NEMOCNÍC Kolektív autorov z Rádiologickej klinky Univerzitnej nemocnice Martin si…

SME HRDÍ NA NAŠICH ODBORNÍKOV Z UNIVERZITNÝCH NEMOCNÍC

Kolektív autorov z Rádiologickej klinky Univerzitnej nemocnice Martin si z kongresu CIRSE 2022 🩻odniesol prestížne ocenenie Best scientific paper award.

🗣 Na výročnom kongrese Európskej spoločnosti kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie, ktorý sa konal v Barcelone, sa zúčastnilo približne 8000 účastníkov a odprezentovaných bolo viac ako 400 prednášok.

„Ide o poprednú svetovú platformu pre minimálne invazívne procedúry realizované pomocou rádiologických zobrazovacích metód,“ priblížil podujatie CIRSE 2022 MUDr. Ján Sýkora, ktorý ocenenie preberal. Ako ďalej doplnil, „prednáška hodnotila dlhodobú účinnosť novej generácie endovaskulárnych techník, používaných k ošetreniu zúženia mozgovej tepny v liečbe a prevencii cievnej mozgovej príhody.

Ocenenie Best scientific paper award dokazuje, že na Rádiologickej klinike JLF a UNM robíme vedeckú prácu celoeurópskeho významu. Ide o ocenenie dlhoročnej práce kolektívu Intervenčnej rádiológie,“ dodal MUDr. Ján Sýkora.


PRESTÍŽNE OCENENIE 🥇

Kolektív autorov z Rádiologickej klinky si z kongresu CIRSE 2022 🩻odniesol ocenenie Best scientific paper award.

🗣 Na výročnom kongrese Európskej spoločnosti kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie, ktorý sa konal v Barcelone, sa zúčastnilo približne 8000 účastníkov a odprezentovaných bolo viac ako 400 prednášok.

„Ide o poprednú svetovú platformu pre minimálne invazívne procedúry realizované pomocou rádiologických zobrazovacích metód,“ priblížil podujatie CIRSE 2022 MUDr. Ján Sýkora, ktorý ocenenie preberal. Ako ďalej doplnil, „prednáška hodnotila dlhodobú účinnosť novej generácie endovaskulárnych techník, používaných k ošetreniu zúženia mozgovej tepny v liečbe a prevencii cievnej mozgovej príhody. Ocenenie Best scientific paper award dokazuje, že na Rádiologickej klinike JLF a UNM robíme vedeckú prácu celoeurópskeho významu. Ide o ocenenie dlhoročnej práce kolektívu Intervenčnej rádiológie,“ dodal MUDr. Ján Sýkora. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *