islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SNS kritizuje štátny rozpočet a schválene reformy, pretože idú proti občanom Slovenska V parlamente na poslednú chvíľu schvaľov…

SNS kritizuje štátny rozpočet a schválene reformy, pretože idú proti občanom Slovenska

V parlamente na poslednú chvíľu schvaľovali najdôležitejšie zákony. Možno to bol úmysel, aby občan pred sviatkami nemal čas a chuť sa zaoberať s tým, čo bude v novom roku. Parlament schválil rozpočet na budúci rok s vysokým deficitom verejných financií vo výške 4,9 % HDP. Napriek tomu, v sociálnej oblasti sa zrušili pre žiakov obedy zadarmo, zrušili sa 13. dôchodky. Rozpočty rezortov zdravotníctva, školstva, verejnej správy sú na okraji záujmu tejto vlády. Štatistický úrad uviedol, že inflácia vzrástla medziročne o 5,6 %, čo je najviac od roku 2004.

Pred parlament prišli protestovať zdravotníci z prvej línie, ktorí denne nasadzujú svoje životy a zdravie pri záchrane občanov. Namiesto potlesku z balkónov, v prvých dňoch pandémie, sa im dostalo nedôstojného zatknutia. Nechceli veľa, chceli len primeraný nárast miezd za prácu, ktorú denne vykonávajú. Učitelia sa museli vyhrážať štrajkom, aby im vláda priklepla aspoň maličkú náplasť za všetku kreatívnu prácu, ktorú musia v podmienkach otvárania a zatvárania škôl vykonávať.

Slovenská národná strana bude aj naďalej konfrontovať vládu s jej vlastnými sľubmi. SNS bude stáť za občanmi i slovenskými seniormi, lekármi, učiteľmi a všetkými zraniteľnými skupinami obyvateľstva a dohliadať na to, aby sa zmierňovalo spoločenské napätie a ekonomické zaťaženie. Ľudia sa nesmú stať rukojemníkmi politických obchodov koaličných strán, ktoré tu vládnu a majú zodpovednosť za Slovensko.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *