islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SNS vyzýva predsedu KOZ pána Magdoška, aby začal s generálnym štrajkom. Vážený predseda Konfederácie odborových zväzov pán Mag…

SNS vyzýva predsedu KOZ pána Magdoška, aby začal s generálnym štrajkom.

Vážený predseda Konfederácie odborových zväzov pán Magdoško, možno je najvyšší čas, aby ste naozaj realizovali myšlienku generálneho štrajku. Od leta sa na Vás ako predseda politickej strany obraciam s výzvou, aby ste zabojovali za ľudí.

Je zrejmé, že žiadna politická strana v opozícii nedokáže dnes zjednotiť ľudí. Je zrejmé, že ku generálnemu štrajku je potrebná zákonná legitimita, ale aj autorita, ktorá je nad záujmami akejkoľvek politickej strany. Myslím si že, kroky tejto vlády, ignorancia zamestnávateľov a zamestnancov si vyžadujú razantné stanovisko odborového zväzu. Vláda už oklamala každého, nie je čas vyjednávať.

Jedinou podmienkou realizovania generálneho štrajku a jedinou požiadavkou by malo byť konanie predčasných parlamentných volieb. Prezidentka zmarila referendum a nikto iný ako odborový zväz, nedokáže zatlačiť na vládu tak, aby sa konali predčasné voľby. Ak sa to nestane, tak Sulík, Kollár a Matovič tu budú dva roky likvidovať ekonomiku.

Asi Vám nemusím hovoriť, ako sme bojovali za zvýšenie minimálnej mzdy, asi nemusím vysvetľovať, ako Slovenská národná strana zdvihla platy takmer o 35% pre učiteľov. Vždy sme boli Vaším serióznym partnerom. Prosím Vás, pán Magdoško, čítam, že sa zamýšľate nad tým, či máte podporu u svojich členov. Som presvedčený, že ju máte, som presvedčený, že odbory majú historickú šancu. Prosím Vás pán Magdoško, konečne konajte.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *