islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SNS vyzýva predsedu vlády Hegera, aby zmluvu o prítomnosti cudzích vojsk nepodpisoval. Slovenská národná strana protestuje pro…

SNS vyzýva predsedu vlády Hegera, aby zmluvu o prítomnosti cudzích vojsk nepodpisoval.

Slovenská národná strana protestuje proti krokom ministra Korčoka a Naďa v súvislosti s pripravovaným podpisom zmluvy so Spojenými štátmi americkými o spolupráci medzi armádou Spojených štátov a Slovenskou republikou. Slovenská národná strana opätovne zdôrazňuje, že v minulej vláde takúto zmluvu zastavila z dôvodu protiústavnosti. V úvodných ustanoveniach tejto zmluvy sa jasne hovorí, že je táto zmluva nadradená nad naše záväzky NATO. Slovenská republika a Česká republika sú posledné štáty východnej Európy, kde nie je prítomnosť vojsk Spojených štátov amerických.

Slovenská národná strana nespochybňuje naše záväzky a povinnosti. Slovenská národná strana spochybňuje lojalitu ľudí ako je Naď a Korčok vo vzťahu k Slovenskej republike. Po odchode sovietskych vojsk sme sa nádejali, že na území Slovenskej republiky už nebudú nikdy prítomné cudzie vojská. SNS urobila pre to všetko, aby tu neboli a veríme, že v prípade, že budeme v budúcej vláde, takúto zmluvu Dohodou ukončíme. Veríme však, že nebude neskoro, pretože táto zmluva upravuje klauzuly a sankcie a spôsobí nedozernú škodu Slovenskej republike, ak bude podpísaná. Vyzývame predsedu vlády Hegera, aby túto zmluvu nepodpisoval.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *