islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SO STAROSTKOU STARÉHO MESTA O VZN O OTVÁRACÍCH HODINÁCH A ĎALŠÍCH TÉMACH Vážení obyvatelia Starého Mesta, pozývame vás na stretn…

SO STAROSTKOU STARÉHO MESTA O VZN O OTVÁRACÍCH HODINÁCH A ĎALŠÍCH TÉMACH
Vážení obyvatelia Starého Mesta, pozývame vás na stretnutie k VZN o otváracích hodinách prevádzok v Starom Meste a ďalších problémoch centrálnej časti Starého Mesta.

Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 4. 11. 2021 o 17.00 v Zichyho paláci na Ventúrskej 9.

Vzhľadom na pandemickú situáciu je počet účastníkov obmedzený, poprosíme vás preto , aby ste sa vopred prihlásili prostredníctvom prihlasovacieho formulára – nájdete ho na https://forms.office.com/r/eR7S3gLC33.
Podujatie sa uskutoční v režime OTP.
Nové znenie Všeobecne záväzného nariadenia (VZN č. 4/2021) o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti Bratislava-Staré Mesto schválili poslanci na ostatnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.
Dôvodom úprav bolo upozornenie Protimonopolného úradu na diskrimináciu v niektorých častiach VZN, ale tiež opakujúce sa protesty prokuratúry.
Miestne zastupiteľstvo na svojom septembrovom rokovaní predmetné VZN upravilo. Odstránilo diskriminačné časti a na základe poslaneckého návrhu skrátilo prevádzkové hodiny pri pohostinstvách a krčmách i terasách z 24.00 na 23.00 h, respektíve z 3.00 na 2.00 h.
Účinnosť má VZN nadobudnúť 1. januára 2022. Aktuálne mestská časť pracuje na novom znení nariadenia, našou snahou je „nájsť zmier a spôsob, v ktorých zónach a prevádzkach je čo ideálne,“ ako uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.
Diskusia o problémoch je dôležitou súčasťou ich riešenia. Veríme, že riešenie spolu nájdeme.

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *