islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SPOLU, DS, ODS A ŠANCA ROKUJÚ O SPOLUPRÁCI PRE KOMUNÁLNE A ŽUPNÉ VOĽBY: „V mestách a obciach máme tri desiatky primátorov a st…

SPOLU, DS, ODS A ŠANCA ROKUJÚ O SPOLUPRÁCI PRE KOMUNÁLNE
A ŽUPNÉ VOĽBY:
„V mestách a obciach máme tri desiatky primátorov a starostov a cez 400 poslancov, túto silu treba využiť na posilnenie postavenia regiónov“ 🇸🇰

V stredu 15. decembra sa stretli zástupcovia strán SPOLU – občianska demokracia, Demokratická strana (DS), ODS – Občianski demokrati Slovenska a Šanca na prvom spoločnom rokovaní o koordinovanom postupe v budúcoročných jesenných komunálnych a župných voľbách.

„Strana SPOLU rokuje s týmito stranami o možnej spolupráci pred voľbami do orgánov samosprávy miest, obcí aj vyšších územných celkov už od októbra. Aj napriek tomu, že ide o mimoparlamentné politické subjekty, majú tieto štyri strany spolu tri desiatky aktívnych starostov/iek a primátorov/iek a vyše 400 poslancov a poslankýň obecných, mestských a župných zastupiteľstiev. Práve na miestnej a regionálnej úrovni treba stavať hrádzu voči centralizmu a etatizmu súčasnej vládnej garnitúry,“ uviedol predseda strany SPOLU Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia.

„Na úrovni obcí, miest a regiónov strany SPOLU, Šanca, DS a ODS – počtom starostov, primátorov a poslancov – reálne konkurujú štyrom stranám dnešnej vládnej koalície. Politicky ide o prodemokratické stredopravé politické strany, ktoré vychádzajú z rovnakých hodnotových základov. Bola by preto chyba nepokúsiť sa o spoluprácu a vzájomnú podporu dobrých kandidátov v rámci blížiacich sa komunálnych aj regionálnych volieb,“ hovorí predseda strany Šanca Viliam Novotný.

„Naša spolupráca je založená na spoločných hodnotách. Cieľom tejto spolupráce je vytvoriť miestne koalície, ktoré by predstavovali zodpovednú a rozhodnú alternatívu voči komunálnym ambíciám populistov a extrémistov. Nebránime sa ani spolupráci s ďalšími stranami pre komunálne a regionálne voľby,“ dopĺňa novo zvolený predseda ODS – občianskych demokratov Slovenska generál Pavel Macko.

„Demokratická strana ako najstaršia politická značka posilnená skúsenými ľuďmi z politiky, sa rozhodla spojiť sily s podobne hodnotovo orientovanými stranami. V komunálnych voľbách pôjde rovnako o to, aby moc nemala mafia a korupčníci, ale ľudia, ktorí budú dobre spravovať miesto, kde žijú. Spravíme všetko pre to, aby sme pomohli posunúť kvalitu života na Slovensku dopredu,“ uviedol predseda DS Stanislav Rajnoha.


Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *