islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SPRÁVA POLICAJNÉHO ZBORU O DEZINFORMÁCIÁCH NA SLOVENSKU V ROKU 2021 Správu vypracoval Odbor komunikácie a prevencie Prezídia Po…

SPRÁVA POLICAJNÉHO ZBORU O DEZINFORMÁCIÁCH NA SLOVENSKU V ROKU 2021

Správu vypracoval Odbor komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru, ktorý sa vysvetľovaniu dezinformácií venuje už dlhodobo, a to najmä prostredníctvom stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR.

ℹ️ Odkaz na celý materiál: https://www.minv.sk/?policia&subor=431583

➡ Hlavnou dezinformačnou témou v Slovenskej republike bolo druhý rok po sebe ochorenie Covid-19.
➡ Polícia Slovenskej republiky na svojej špecializovanej stránke vyvrátila spolu 189 hoaxov, pričom 151 z nich sa týkalo len pandémie.

DEZINFORMÁCIE AKO BEZPEČNOSTNÁ HROZBA
➡ Hlavným cieľom primárnych tvorcov dezinformácií bolo spôsobenie chaosu v spoločnosti a podkopanie dôvery v štát, ktorý priamo súvisel s vyvolávaním nenávisti a nedôvery voči štátnym inštitúciám. Dezinformácie sa stali hybridným nástrojom ako forma útoku na záujmy Slovenskej republiky a bezpečnosť jej občanov.

➡ Osoby, ktoré stáli za tvorbou a šírením dezinformačného reťazca sledovali svoje vlastné záujmy, ktoré mohli mať formu politickú alebo ekonomickú. Nie je vylúčené, že svojim konaním podporovali zahraničnopolitické záujmy cudzích štátnych mocností.

➡ Sila vplyvu dezinformácií sa ukázala nielen na miere zaočkovanosti obyvateľstva, ale vyúsťovala aj do verbálnych a fyzických útokov voči radovým predstaviteľom štátnych inštitúcií (zdravotníci, policajti, hygienici, očkovacie tímy atď.)

NAJSLEDOVANEJŠIA STRÁNKA ZAMERANÁ NA DEZINFORMÁCIE
➡ Špecializovaná stránka bola založená v roku 2018 a v súčasnosti ju sleduje viac ako 122 000 používateľov sociálnej siete. Dlhodobo ide o najsledovanejšiu stránku zameranú na dezinformácie na Slovensku, pričom v rámci štátnych inštitúcií a policajných zborov v Európe podobný projekt doposiaľ neexistuje.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *