islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SPRAVILI SME DÔLEŽITÝ KROK PRE ROZVOJ PODUNAJSKA Dušan Velič Na mestskom úrade v Nových Zámkoch som osobne odovzdal primátor…

SPRAVILI SME DÔLEŽITÝ KROK PRE ROZVOJ PODUNAJSKA

Dušan Velič
Na mestskom úrade v Nových Zámkoch som osobne odovzdal primátorom Nových Zámkov a Komárna súhlasné rozhodnutie, vďaka ktorému sa mestá zaradia do systému území udržateľného mestského rozvoja (UMR). Ide o dôležitý nástroj pre regióny, ktoré budú môcť riešiť svoje potreby oveľa efektívnejšie.

Radikálne sme zmenili filozofiu podpory regiónov tak, aby projekty vychádzali z reálnych potrieb miest a obcí. Priority eurofondov boli v minulosti vždy diktované zhora a mestá a obce sa pri získavaní zdrojov dostávali do pozície konkurentov. V novom programovom období sa podstatná časť eurofondov presunie do rozhodovacej kompetencie samospráv, čím sa odbúra veľká časť byrokracie na centrálnej úrovni.

🤝 Mestám sa oplatí spolupracovať, lebo z tohto nástroja budú podporované integrované projekty, ktoré pomôžu regiónu ako takému – ide napríklad o výstavbu prestupného terminálu hromadnej dopravy🚉, budovanie zelených a modrých prvkov⛲ a skvalitnenie zastavaného územia s ohľadom na klimatické zmeny.

Držíme vám palce a nech sa vám dobre spolupracuje!


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *