islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SPUSTILI SME REGISTRÁCIU NA 3. DÁVKU PRE ĽUDÍ 55+ 👏 Očkovanie 3. dávkou vakcíny proti Covidu je odporúčané každému vo veku nad …

SPUSTILI SME REGISTRÁCIU NA 3. DÁVKU PRE ĽUDÍ 55+ 👏

Očkovanie 3. dávkou vakcíny proti Covidu je odporúčané každému vo veku nad 55 rokov po polroku od podania druhej dávky očkovacej látky. Registrácia je už sprístupnená.

O možnosti podania tretej dávky sú informovaní iniciačnou SMS s prideleným PIN kódom ľudia vo veku 55+, ktorým už od podania druhej dávky uplynulo 6 mesiacov.

Záujemcovia o tretiu dávku majú možnosť očkovania sa aj bez predchádzajúcej registrácie, stačí ak sa vo vakcinačnom centre preukážu platným Digitálnym COVID preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou.

Aj pri registrácii na očkovanie, aj pri očkovaní bez registrácie platí, že pri imunokompromitovaných pacientoch (ľudí so zníženou imunitou) tretiu dávku vakcíny môžu dostať najskôr po 4 týždňoch od podania druhej dávky (vyžaduje sa odporúčanie od lekára na podanie tretej dávky). Všetci ostatní môžu tretiu dávku očkovacej látky dostať najskôr 6 mesiacov po podaní druhej dávke vakcíny.

Pre imunokompromitovaných pacientov (ľudí so zníženou imunitou) sa tretia dávka vakcíny aj v prípade prekonania ochorenia COVID-19 odporúča. Naopak, pre všetkých ostatných plne očkovaných ľudí sa podanie tretej dávky neodporúča vzhľadom na to, že prekonanie ochorenia COVID-19 u nich pôsobí ako tretia, posilňujúca (booster) dávka. Ak však takýto človek podanie tretej dávky požaduje, bude mu to umožnené.

Registrovať sa na 3. dávku môžete tu:
https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *