islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE K ZVEREJNENÉMU STATUSU NA SOCIÁLNEJ SIETI ✅Môžeme potvrdiť, že včera (22.12.2021) v nočných ho…

STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE
K ZVEREJNENÉMU STATUSU NA SOCIÁLNEJ SIETI

✅Môžeme potvrdiť, že včera (22.12.2021) v nočných hodinách, v čase zákazu vychádzania, policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku zistili priestupok na úseku zákazu vychádzania, pričom pri jeho prejednávní sa priestupca 28-ročný muž dal na útek. Muž bol zo strany zasahujúcich policajtov v zmysle zákona o PZ zaistený a boli voči nemu použité donucovacie prostriedky. Použitie donucovacích prostriedkov bolo zo strany nadriadeného zasahujúcich policajtov vyhodnotené ako zákonné.
✅Muž bol následne eskortovaný na príslušný útvar Policajného zboru a za spáchanie priestupku mu bola uložená bloková pokuta. Nakoľko doklad o blokovej pokute muž vlastnoručne na mieste podpísal, je zrejmé, že si spáchania priestupku bol vedomý a rovnako aj ochotný ju uhradiť. V opačnom prípade by k uloženiu blokovej pokuty nemohlo prísť a občan by bol oznámený na príslušný správny orgán.
✅Muž bol zároveň podrobený dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, pričom tá skončila s pozitívnym výsledkom 0,48 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1 promile.
✅Vo vzťahu k údajne streľbe zo strany policajtov, môžeme toto tvrdenie jednoznačne vyvrátiť, nakoľko sa nezakladá na pravde. Napriek vyššie uvedeným skutočnostiam sa nadriadený rozhodol dať preskúmať postup policajtov príslušným kontrolným orgánom v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *