islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ŠTÁTNE ŽELEZNICE (ZSSK) NAKÚPILI PODOZRIVO DRAHÉ RÁDIOSTANICE OD FIRMY, V KTOREJ PÔSOBILA MINISTROVA PRÍBUZNÁ ‼️ Štátna Železni…

ŠTÁTNE ŽELEZNICE (ZSSK) NAKÚPILI PODOZRIVO DRAHÉ RÁDIOSTANICE OD FIRMY, V KTOREJ PÔSOBILA MINISTROVA PRÍBUZNÁ

‼️ Štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) nakúpila podobné rádiostanice ako Cargo až štyrikrát drahšie od súkromnej firmy, v ktorej pôsobila ešte vlani ministrova švagriná.

➡️ Podpredseda KDH Igor Janckulík :
„Je neuveriteľné, že v dobe, keď národ čelí veľkým skúškam, mnohí ľudia riešia existenčné problémy a keď Slovensko volá po trasparentnosti politiky viac ako inokedy, sa dozvedáme o ďalšom podozrivom obchode za dva a pol milióna eur. Od rezortu dopravy a ministra Andeja Doležala (Sme rodina) čakáme okamžité jasné vysvetlenie a vyvrátenie pochybností. Toto je to posledné, čo dnes naša krajina, zmietajúca sa v kríze, potrebuje.“

👉 ČO SA VLASTNE STALO?:
Štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) objednala 54 staníc typu Lena 5 od súkromnej firmy Betamont, v ktorej ešte minulý rok pôsobila švagriná ministra Doležala. Upozornila na to Nadácia Zastavme korupciu.

☝️ Jedna rádiostanica tak podľa zverejnených informácií vyšla priemerne 46-tisíc eur. Nákladný štátny dopravca Cargo pritom kúpil rovnaký typ rádiostaníc Lena 5 priamo od českého výrobcu Nextrail a jeden kus vyšiel na 12 100 eur, čiže takmer štyrikrát lacnejšie.

☝️ V súťaži, ktorú ZSSK vypísala, boli len dve firmy – Betamont a Dopsys, medzi ktorými sa dajú nájsť podozrivé vzájomné prepojenia.

➡ „Ak máme vrátiť dôveru ľudí v politiku na Slovensku, takto to určite nepôjde. Snahy o očistu verejného priestoru nemôžu byť len papieri. Budem preto veľmi pozorne sledovať ďalšie kroky ministra v súvislosti s publikovanými informáciami,“ zdôraznil Janckulík.

👉👉 Viac informácií tu: https://zastavmekorupciu.sk/kauzy/zeleznice-nakupili-vysielacky-styrikrat-drahsie-ako-cargo-a-od-firmy-kde-v-minulosti-posobila-ministrova-svagrina

📷 SITA + úprava


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *