islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

STO ROKOV KOŠICKÉHO HOKEJA 🏒🥅 OSLÁVIME NA NOVOM KLZISKU UŽ TÚTO SOBOTU ❄️🏒 Fanúšikovia ľadového a, zvlášť, košického hokeja, si…

STO ROKOV KOŠICKÉHO HOKEJA 🏒🥅 OSLÁVIME NA NOVOM KLZISKU UŽ TÚTO SOBOTU

❄️🏒 Fanúšikovia ľadového a, zvlášť, košického hokeja, si už tento víkend prídu na svoje. Na novootvorenom klzisku ⛸ v Mestskom parku oslávime v sobotu 18. decembra 100 rokov hokeja v Košiciach. Hokejový klub HC Košice zároveň v tejto sezóne oslavuje 60. výročie svojho vzniku. 🥳

Pri tejto príležitosti sa pod holým nebom v Mestskom parku uskutoční aj priateľský zápas 🤜🤛 hokejových nádejí HC Košice (oficiálna stránka) a HK Sršne – Aréna Sršňov, ktorý od 17.00 hod. môžete sledovať ONLINE na našich sociálnych sieťach.

V spolupráci s HC Košice sme si pre všetkých divákov pripravili 🎁 SÚŤAŽ 🎁 o skutočne honosnú cenu. Stačí, ak nás budete sledovať ONLINE na našom Facebooku, detaily prezradíme už čoskoro.

☝️ So storočnicou košického hokeja výrazne súvisí prvý oficiálny hokejový zápas, ktorý sa odohral v nedeľu 18. decembra 1921 v Sokolskom sade, ako sa v tom čase nazýval Mestský park. Zmerať sily si v tom čase prišli tímy 🏒 Čs. Š. K. Košice a KAC Košice. Pravda, družstvá súperili v bandy hokeji, ktorý bol predchodcom kanadského ľadového hokeja ako ho poznáme dnes.

👉 V bandy hokeji neboli mantinely, ale čiary vyznačené na ľade. Hralo sa podobne ako vo futbale na auty a rohy. Na ľade boli 7-členné družstvá a zápas sa hral na dva polčasy, ktoré zvyčajne trvali 30 minút. Podstatný rozdiel bol v hokejových 🥅 bránkach – boli až trikrát väčšie (cca 3x2m) ako v kanadskom hokeji. Nehralo sa s pukom, ale s koženou loptičkou a krátkymi, dole zahnutými palicami.


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *