islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SULÍK NERIEŠI CENY ENERGIÍ A VLÁDNEJ VÄČŠINE TO NEVADÍ Na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR k odvolávaniu ministra hosp…

SULÍK NERIEŠI CENY ENERGIÍ A VLÁDNEJ VÄČŠINE TO NEVADÍ

Na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR k odvolávaniu ministra hospodárstva R. Sulíka, ktorú iniciovala strana SMER – sociálna demokracia, minister Sulík nepredložil žiadne reálne opatrenia na zmiernenie dôsledkov prudkého nárastu cien energií.
Svojim liberálnym postojom, že trh všetko vyrieši, ohrozuje minimálne tretinu slovenských domácností, ktoré nie sú schopné plnohodnotne zaplatiť si kúrenie plynom a firmy, v ktorých energie predstavujú najvyššiu nákladovu položku.
Je neuveriteľné, že Sulík ako odpoveď na zimu ponúka svoje riešenie – v zimných mesiacoch odídem do Austrálie na svoj niekoľko-miliónový ranč.
Je nemožné, aby odmietal informácie, kto je jeho spoluvlastníkom na tomto ranči.
SMER – SD podával návrh nielen na vyslovenie nedôvery, ale aj prijatie uznesenia, aby vláda SR predložila zmysluplný plán boja proti zdražovaniu. Ani toto uznesenie vládna koalícia nepodporila (viac ako 80 poslancov hlasovalo proti), čím dáva jasne najavo, že vláda sa rozhodla vydať občanov a firmy vlčím podmienkam voľného trhu.


Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *