islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TAK EŠTE RAZ – ROBERT FICO NIE JE OBEŤ! Dnešný večer prinesie množstvo interpretácií a samozrejme bude zo strany predsedu Smeru…

TAK EŠTE RAZ – ROBERT FICO NIE JE OBEŤ!

Dnešný večer prinesie množstvo interpretácií a samozrejme bude zo strany predsedu Smeru využitý v politickom zápase. Na túto hru však nesmieme pristúpiť, preto sa, prosím, držme faktov.

Robert Fico veľmi dobre vie, že platí zákaz zhromažďovania. Je mu to jedno, on sa drží zásady – čím horšie pre ľudí, tým lepšie pre neho. Fico opakovane vyzýval ľudí, aby prišli na protestnú jazdu. On na Tyršovom námestí nebol náhodou, on tam pozýval ľudí, aby sa zhromaždili vo svojich autách a protestovali. Reči o náhodnom vyskytnutí na Tyršovom nábreží v Bratislave používa teraz, aby si pripravil lepšiu pôdu pre vysvetlenie polícii.

Robert Fico nebol formálne zadržaný, ale bol predvedený na policajnú stanicu, to je v zmysle trestného práva podstatný rozdiel. Nekládol odpor, dobrovoľne na požiadanie policajtov nastúpil do auta (hoc s rečami okolo), podal vysvetlenie, bol informovaný o úkonoch polície a odišiel domov. Nehovoriac, že okamžite mal pri sebe svojho právneho zástupcu. Proti obvineniu má právo podať sťažnosť, ak ho nepredbehne prokuratúra, ktorá obvinenie zruší… Na takéto úkony nie je potrebný súhlas Národnej rady Slovenskej republiky. Ten by bol potrebný, ak by mal byť pán Fico vzatý do väzby.

Robert Fico dlhodobo ignoruje opatrenia, zvoláva ľudí na protesty, je mu jedno, že sa môžu nakaziť alebo zomrieť. V tomto smere je predseda Smeru obyčajný recidivista. Táto skutočnosť má význam aj pre políciu, aj pre verejnosť, keďže Fico sa tvári, že jeden večer sa vyberie do mesta a hneď sú pri ňom policajti. Polícia bola a je s Ficom trpezlivá a nenadužíva svoju silu. Polícia by nemala byť k Ficovi ani tvrdšia ani jemnejšia, pretože má práva a povinnosti ako každý občan.

Robert Fico je ako každý iný človek viazaný zákonmi, vyhláškami, nariadeniami a celým právnym poriadkom. Áno, boli roky, keď sa cítil ako nadčlovek, ale táto doba skončila. 14 rokov nepretržite s ochrankou asi človeka zmätie, ale mal by si zvykať, že je človek, ktorý nemá výnimku z platného práva. Áno, on tomu nerozumie, inak by neutiekol z karantény v Grécku alebo nefalšoval potvrdenie o teste.

Robert Fico nie je obeť ani martýr. Je to s prepáčením cynik, ktorý všetko využije vo svoj prospech, pretože mu ide o všetko. Má strach a preto vykrikuje o ničení demokracie a právneho štátu. Keď jeho švagor drží v šuflíku spisy na Okresnej prokuratúre Bratislava II je ticho, keď účelovo trestne stíhali jeho politických oponentov mlčal, keď jeho spolužiak z vysokej školy zruší trestné stíhanie, ktoré by sa mohlo blížiť k nemu, mlčí. Ak by mu však hrozilo čokoľvek, napríklad to, že Bödor, Gašpar alebo Kočner začnú rozprávať, zrazu kričí o politických väzňoch a politickej objednávke. Vie, že je zraniteľný, a preto musí bojovať.

Buďme prosím ostražití na dodržiavanie zákonov, nedovoľme však, aby nám Robert Fico nanútil svoju pesničku.

📷aktuality.sk


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *