islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Tento týždeň Sv. Otec František navštívil talianskych biskupov ( zasadanie CEI – ako naša KBS) a daroval každému z nich kartičku…


Tento týždeň Sv. Otec František navštívil talianskych biskupov ( zasadanie CEI – ako naša KBS) a daroval každému z nich kartičku s blahoslavenstvami. Prosím nech to niekto nezoberie ako lacnú provokáciu, ale skôr ako inšpiráciu pre všetkých nás, ktorí slúžime druhým…

Blahoslavený …, ktorý z chudoby urobí svoj životný štýl, pretože jeho svedectvo buduje nebeské kráľovstvo.

Blahoslavený …, ktorý nechá po svojej tvári tiecť slzy, pretože v nich sa odrážajú bolesti ľudí a v objatí trpiaceho nachádza útechu Boha.

Blahoslavený …, ktorý svoj úrad považuje za službu a nie moc; jeho tichosť je jedinou mocou; všetkým dáva právo byť doma v jeho srdci.

Blahoslavený …, ktorý sa nezatvorí vo svojom sídle, nestane sa byrokratom pozorným na štatistiky a procedúry, ale na príbehy a snaží sa stáť človeku po boku v snívaní o spravodlivosti.

Blahoslavený …, ktorý ma srdce pre biedu sveta, ktorý sa nebojí zašpiniť si ruky blatom ľudskej duše aby v nej našiel Božie zlato; ktorý sa nepohorší nad hriechom a krehkosťou druhých, pretože je si vedomý svojej biedy a pretože pohľad Ukrižovaného a Vzkrieseného je pre neho pečaťou nekonečného odpustenia.

Blahoslavený …, ktorému je cudzia falošnosť srdca, ktorý odmieta každú dvojznačnosť, ktorý sníva o dobre aj uprostred zla.

Blahoslavený …, ktorý buduje pokoj, buduje cesty zmierenia, seje semená jednoty, ktorý vedie rozdelenú spoločnosť na cesty zmierenia, ktorý vezme za ruku každého muža a každú ženu dobrej vôle, aby budovali bratstvo.

Blahoslavený …, ktorý sa kvôli Evanjeliu nebojí ísť proti prúdu a nenechá sa zastaviť nepochopením a nebezpečenstvom.
Autor správy, foto a správu publikoval Františkáni – Slovensko on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *