islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

Záhrada v modranskom kaštieli sa opäť môže pýšiť svojou krásou. Príďte sa prejsť jej zákutiami

Kedysi spustnutá záhrada pri modranskom kaštieli prešla komplexnou rekonštrukciou. Práce realizoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý jej prinavrátil nielen krásu, ale aj historickú hodnotu. V sobotu 8. júna 2024 bola záhrada prvýkrát sprístupnená verejnosti.

„Po zrekonštruovanom modranskom kaštieli je to ďalšie miesto, ktoré bude slúžiť ako oddychové a kultúrne miesto tak pre obyvateľov Modry, ako aj návštevníkov. Budú sa tu môcť stretávať na rôznych podujatiach, tvorivých dielňach, ochutnávkach, seminároch a pri iných komunitných príležitostiach alebo si len tak posedieť v záhrade a oddychovať,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

„Záhrada je navrhnutá tak, aby zachovala pôvodné prvky a zároveň splnila súčasné potreby návštevníkov. Súčasťou revitalizácie bola obnova jazera a fontán, výmena mobiliáru, vytvorenie okrasných a vyvýšených bylinkových záhonov, čo prispelo k zvýšeniu jej estetickej a funkčnej hodnoty. Našim cieľom bolo vytvoriť priestor, kde sa môžu ľudia stretávať, oddychovať a užívať si krásu historického parku, ktorý je teraz opäť pýchou Modry,“ spresnila Barbora Lukáčová, riaditeľka odboru stratégií, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.
When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *