islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

🌳 TIP NA VÝLET: Z PLAVECKÉHO HRADU NA VÁPENNÚ
Pre tých, ktorí máte radi pešiu turistiku, máme pre vás tip na výlet z Plaveckého podhradia na vrchol Vápennej. Čakajú vás magické panorámy, výstup na hrad, osviežujúce studničky, krasové jamy, romantické lúky, ale predovšetkým nádherná príroda.

(1) Trasa nášho výletu začína v obci Plavecké Podhradie, kam sa môžete dopraviť autom alebo prímestským autobusom.

(2) Z Plaveckého hradu náš výlet pokračuje po modrej turistickej značke. Prechádzať budete cez časrovný les popri keltskom hradisku, nedávno zrekonštruovanej studničke a chodník vás dovedie až na kopec Báborská, odkiaľ je pekný výhľad na Záhorskú nížinu.

(3) Z Báborskej pokračujeme až k Amonovej lúke. Trasa vedie popri krasových jamách, ktoré vznikli ako dôsledok rozpúšťania horniny vodou alebo prepadnutím klenby podzemných dutín.

(4) Chodník prechádza cez nádherné lesy, tieň ktorých oceníte obzvlášť v horúcom počasí. Nechýbajú skalnaté monumenty, sťaby stavby minulých civilizácií pozostávajúce zo všetkého čo príroda poskytla – od sopečnej horniny až po vápenné škrapy. Miestami turistický chodník pripomína rozprávku. Keď povolíte uzdu svojej fantázie, staré stromy všakovakých tvarov začnú rozprávať stáročné príbehy.

(5) Vápenná alebo Roštún siaha do nadmorskej výšky 752 m.n.m. Na vrchole kopca sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je nádherný výhľad do širokého okolia. Na juhovýchodnej strane kopca je vysoká skalná stena. Toto je obľúbené miesto nielen bratislavských turistov, ale často tu stretnete aj zahraničných návštevníkov. Je to aj ideálne miesto na oddych, či menší piknik.

(6) Odtiaľto sa vrátite späť do východiskového bodu výletu – do Plaveckého Podhradia.

Dĺžka: 14 km
Trvanie: 5-6 hodín
Prevýšenie: 650 m

Video: Michal Feik
Text: Ladislav Findl, Michal Feik
Hudba: Johann Sebastian Bach – Air on the G String


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *