islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

VYDAJTE SA CEZ LETO PO SÚČASNÝCH STOPÁCH ŽELEZNEJ OPONY. SLOBODNE A NA BICYKLI 🚴

Rok ´89, obzvlášť jeho záver sa niesol v znamení významných spoločenských a politických zmien. Postupný pád tzv. vlády jednej strany a pozvoľná transformácia na demokratickú spoločnosť priniesla niekoľko citeľných zmien aj do pohraničia západného Slovenska. K jednej z najvýznamnejších udalostí patrila demontáž technických opatrení na hranici s Rakúskom.☝️

Územie, ktoré bolo roky neprístupné, tak začalo pomaly ožívať, a dnes tu vďaka tomu môžeme slobodne oddychovať, športovať či prechádzať sa.🚶

A dva letné mesiace tohto roka môžete spoločne s Bratislavský kraj posledné existujúce stopy komunistickej totality v sprievode lužnej prírody v okolí rieky Moravy či ľudské osudy spojené s týmto obdobím objavovať zo sedla bicykla.

Prvýkrát už túto 📅 NEDEĽU 9. JÚLA o 10:00 so štartom spod Cyklomosta slobody v Devínskej Novej Vsi. Druhýkrát v 📅NEDEĽU 6. AUGUSTA v rovnaký čas spod Mosta Lanfranconi naprieč naším sídliskom zas môžete objavovať zabudnuté príbehy a ľudské osudy spojené so železnou oponou.

V oboch prípadoch aj za sprievodu historika Petra Mikleho, ktorého oblasťou záujmu 📖 je najmä činnosť Pohraničnej stráže na území Slovenska v rokoch 1948 – 1989.

VIAC INFO 👇


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *