islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TikTok ho prezradil

SRANDIČKY A EXTRÉMNE NEBEZPEČNÁ JAZDA NA TIKTOKU: VĎAKA VIDEU MLADÍKA POLÍCIA STOTOŽNILA, ZA VOLANT SI NESADNE PORIADNE DLHO

Policajtom z diaľničného oddelenia v Trnave sa podarilo stotožniť 21- ročného nezodpovedného vodiča, z okresu Hlohovec. Aj vďaka videu, ktoré na sociálnu sieť postol jeho kamarát.

Polícia SR – Trnavský kraj

Za neuveriteľný hazard, ktorý predviedol za volantom auta BMW, dostal mastnú pokutu a rok a pol si nesmie sadnúť za volant.

ZA VOLANTOM PREDVIEDOL TROJITÉ KOMBO

Koncom augusta stihol mladý vodič za pár minút, počas ktorých prešiel po diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou:

➡️ prekročiť povolenú rýchlosť o 90 km/h
➡️ predbiehať vozidlá sprava
➡️ obsluhovať mobilný telefón

DIAĽNIČIARI MLADÍKA VYPÁTRALI

Policajti boli na začiatku septembra postavení pred neľahkú úlohu. Na základe videa zverejneného na sociálnej sieti museli zistiť nielen meno samotného vodiča, ale aj to, kedy a kde šialenú jazdu predvádzal. Stotožniť hazardéra bolo síce „na dlhé lakte“, ale nakoniec sa kolegom podarilo mladíka vypátrať.

Priznanie a oľutovanie jeho nebezpečnej jazdy v žiadnom prípade takéto konanie neospravedlňuje. Neohrozil totiž len seba, ale celú posádku, za ktorú niesol zodpovednosť a samozrejme aj ostatných, nevinných účastníkov premávky.

Polícia o vodičovi rozhodovala v správnom konaní. Namiesto obdivu od kamarátov odišiel s pokutou 700 eur a 18 mesačným zákazom šoférovania.

Apelujeme najmä na mladých vodičov, aby zbytočne za volantom nehazardovali a pre pár „lajkov“ neriskovali životy a zdravie všetkých naokolo. Myslite na to, že takáto jazda máva často fatálne následky. Potom už nikoho množstvo „followerov“ zaujímať nebude.

Video zdroj: TikTok

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *