islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Timeline photos

📢 INAUGURÁCIA PREZIDENTA PRINESIE VÝSTRELY SÁLV I DOPRAVNÉ OBMEDZENIA ☝️

Prezidentka SR Zuzana Čaputová po piatich rokoch končí vo svojej funkcii. 🇸🇰 Už dnes – v sobotu 15. júna – ju na poste nahradí novozvolený prezident Peter Pellegrini. V tejto súvislosti treba rátať s početnými dopravnými obmedzeniami.

🚧 Hoci tie sa podľa Polícia SR – Bratislavský kraj budú týkať najmä Staré Mesto – srdce Bratislavy, Devína a diaľničného obchvatu Bratislavy D1 a D2, čiastočné obmedzenia sa dotknú aj najľudnatejšieho sídliska. Staromestská ulica bude od 12:30 do cca 15:30 obojsmerne uzavretá od Mosta SNP po Hodžovo námestie. Zjazd bude umožnený z Mosta SNP v smere z Petržalky na Vajanského nábrežie a výjazd na Most SNP bude z nábrežia v smere do Petržalky. 🚋 V prípade, že sa dnes chystáte do centra, vedzte, že z okolia Reduty je už od 7:00 do približne 13:30 cestná premávka vrátane električiek úplne vylúčená.

Ako už býva pri inaugurácii nového prezidenta republiky zvykom, pripraviť sa musíme aj na hluk z delostreleckých sálv. 🔥 Ich výstrely z Tyršovho nábrežia odznejú po skončení slávnostnej schôdze Národnej rady v čase po pravom poludní.

Slávnostná ceremónia, kedy sa v poradí šiesta hlava štátu v ére samostatnosti ujme svojho úradu, potrvá až do večera. Ak teda môžete, dovtedy sa dotknutým lokalitám radšej vyhnite. 🙏 V mene mestskej časti Bratislava-Petržalka a všetkých jej obyvateľov aj touto cestou ĎAKUJEME pani prezidentke za jej úspešnú reprezentáciu Slovenska v zahraničí a takisto za jej láskavosť, empatiu, dôslednú a často i neľahkú prácu, ktorú počas svojho päťročného mandátu v úrade zastávala. 👏 Veríme, že nový prezident sa svojich pracovných povinností ujme s takým nasadením, aby sa mu úspešne darilo napĺňať jeho predvolebné sľuby. Držíme palce. ✊ #petrzalka

📷 Kancelária prezidenta SR

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *