islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Timeline photos

VO VIANOČNEJ PETRŽALKE PÁCHAME LEN DOBROČINY 🫶

Istá vianočná legenda hovorí, že vo VIANOČNÁ PETRŽALKA 2022 žijú ľudia so srdcom na správnom mieste. 💚 Ľudia, ktorým nie je ľahostajné, ako sa má ich okolie, pretože vedia, že len keď si budeme pomáhať, môžeme prežiť šťastný a plnohodnotný život.

Preto sme sa s kolegami naprieč oddeleniami a referátmi Miestneho úradu Petržalka spojili, aby sme počas nasledujúcich štyroch týždňov pomohli prežiť dôstojné a nezabudnuteľné Vianoce aj tým, ktorí si to nemôžu dovoliť. 🫂 A veríme, že sa k nám pridáte.

Spoločne tak od dnes 23.NOVEMBRA do 16. DECEMBRA môžeme napríklad zistiť Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok 🎁 a spraviť radosť osamelým seniorom, pre ktorých je krabica plná drobností často jediný darček, ktorý dostanú. Odmenou vám bude nielen šťastný senior, ale aj vy. Do krabičky môžete pridať niečo sladké 🍫, slané, niečo teplé🧦, niečo mäkké i voňavé, niečo na zábavu či niečo od srdca. Priniesť ich môžete na niektoré z odberných miest. V Petržalke ich nájdete napríklad v Materské Centrum Budatko, Cukráreň Luko, Caffe Baluarte či Kinekus na Fedinovej. Všetky potrebné informácie vrátane praktických tipov, čo seniorom vyčarí úsmev, ale aj celý zoznam odberných miest nájdete na webe 👉 kolkolasky.sk.

Tým, ktorí nemajú to šťastie prežívať teplo domova v spolupráci s organizáciami Vagus a DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia, ktorí robia ušľachtilú prácu celý rok, môžeme od nedele 27. NOVEMBRA spoločne darovať teplo v podobe NOVÝCH šálov🧣, čiapok, ponožiek, rukavíc🧤 a diek. Veci pre ľudí bez domova či sociálne slabších občanov môžete priniesť do jednej zo zberateľských nádob, ktoré budú umiestnené na podateľni nášho MiÚ na Kutlíkovej, v Dom kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej, v Dome kultúry Lúky na Vígľašskej alebo v Aupark Shopping Center.

Veríte v čaro milých slov? My áno! Preto každoročne počas Vianoc organizujeme Petržalskú vianočnú poštu, vďaka ktorej si naši seniori nájdu milé 💌 pohľadnice či listy od najmenších. Ako obvykle, aj tentokrát môžu deti svoje kreatívne pozdravy priniesť do ktorejkoľvek pobočky Miestna knižnica Petržalka a spraviť tak z bežného dňa výnimočný.

December môžete odštartovať obľúbenoodštartov MIKULÁŠSKA KVAPKA KRVI 2022 | PETRŽALSKÉ CIK CAK CENTRUM a ako darček podarovať rovno kúsok seba. Tých, ktorým ešte stále ostane energia, financie aj chuť robiť druhým radosť v Auparku bude čakať vianočný stromček plný prianí 🎄 petržalských detí zo sociálne slabších rodín i detských domovov, ktoré im môžete splniť možno vy.

Veríme, že práve s vami, obyvatelia Vianočnej Petržalky, dokážeme z nášho mesta i sveta spraviť krajšie miesto na život. A ľuďom, ktorí si to nemôžu dovoliť pomôžeme prežiť dôstojné a príjemné vianočné sviatky.🙏 #petrzalkapomaha #vianocnapetrzalka

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *