islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Timeline photos

🇪🇺 Európska komisia pripravuje reformu trhu s elektrinou aj krízové opatrenia:
„Raketovo rastúce ceny dnes z rôznych dôvodov odhaľujú limity súčasnej koncepcie nášho trhu s elektrinou. Už nie je schopná napĺňať svoj účel. Ako komisia pracujeme na krízovej intervencii a na štrukturálnej reforme trhu s elektrinou,“ vyhlásila Ursula von der Leyenová.

📉 EÚ sa chystá krátkodobo zasiahnuť, aby zmiernila prudko rastúce náklady na elektrinu, ktoré podporujú infláciu a zvyšujú riziko recesie.

🔥 Plynové zásobníky v regióne sa rýchlo plnia, čo prináša určitú úľavu a zvyšuje šance, že Európa bude mať na zimu dostatok plynu.


EURÓPSKA ÚNIA SA SPÁJA V BOJI PROTI RUSKÉMU VYDIERANIU ENERGIAMI🇪🇺🇸🇰

🔵Po tom, čo predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová prisľúbila reformu energetického trhu padli ceny elektriny na nemeckom trhu z rekordných 1 050 eur za MWh na 610 eur za megawatthodinu.

➡️REFORMA ENERGETICKÉHO TRHU

🔵Európska komisia pripravuje reformu trhu s elektrinou aj krízové opatrenia.

🔵„Raketovo rastúce ceny dnes z rôznych dôvodov odhaľujú limity súčasnej koncepcie nášho trhu s elektrinou. Už nie je schopná napĺňať svoj účel. Ako komisia pracujeme na krízovej intervencii a na štrukturálnej reforme trhu s elektrinou,“ vyhlásila Ursula von der Leyenová.

🇪🇺EÚ sa chystá krátkodobo zasiahnuť, aby zmiernila prudko rastúce náklady na elektrinu, ktoré podporujú infláciu a zvyšujú riziko recesie. Plynové zásobníky v regióne sa rýchlo plnia, čo prináša určitú úľavu a zvyšuje šance, že Európa bude mať na zimu dostatok plynu.

➡️ZÁSOBNÍKY PLYNU V NEMECKU

🇩🇪Nemecko sa dobre pripravilo na neisté dodávky plynu z Ruska a je vo výrazne lepšej pozícii, ako sa pred pár mesiacmi očakávalo, vyhlásil kancelár Olaf Scholz. „Čo sa týka zásobovacej bezpečnosti, tak sme teraz v oveľa lepšej situácii, ako sa ešte pred niekoľkými mesiacmi predpokladalo,“ povedal kancelár o rizikách neistých dodávok plynu z Ruska. „Dobre sme sa pripravili,“ uviedol.

Zdroje: https://dennikn.sk/minuta/ z 29.08.2022 a 30.08.2022
Foto: Reuters

#Slovensko
#MySmeEU Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *