islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Timeline photos

📣PRIPOMÍNAME: MÁTE DOMA NEVYUŽITÝ SPACÁK? DARUJTE HO TÝM, KTORÍ HO POTREBUJÚ

Víkend a nepriaznivé počasie 🌪 viacerí z nás prečkali v teple domova. Možno pod perinou, možno v teplom kúpeli, možno v objatí blízkeho človeka. Ak sme naše príbytky museli aj opustiť a ísť si nakúpiť suroviny na silný nedeľný vývar, po pár hodinách vonku či v obchode sme sa mali kam vrátiť. 🏡 Takéto šťastie však nemá každý. Vrátane takmer stovky (ne)Petržalčanov, ktorých životná situácia vyhnala na ulicu.

Práve oni, rovnako ako ďalších 20 tisíc ľudí na Slovensku, muselo nepríjemný, chladný a životu nebezpečný víkend prečkať vonku a riskovať okrem podchladenia 😰 i fyzický úraz zapríčinený padajúcimi stromami.

A hoci stromy nám už nepadajú a víchrica ustúpila, vonku stále vládne zime, ktorá môže ľudí bez domova stáť život. Z tohto dôvodu sa naši kolegovia z oddelenia sociálnych vecí rozhodli zorganizovať zbierku potrieb, ktoré v tomto období najviac chýbajú, no zároveň najviac pomôžu – ZIMNÉ TOPÁNKY 🥾 A SPACÁKY.

❓KEDY: 1. – 28. FEBRUÁR 2023
❓ČO MÔŽEM PRINIESŤ: Mužské zimné topánky veľkostí 42 – 46,
spacáky v dobrom stave
❓KAM: 5. poschodie Miestneho úradu Petržalka v Centrum Technopol – č. d. 503 v čase úradných hodín

Nezabúdajme, že zbierky pre ľudí v núdzi či bez domova nie sú sofistikovanejšia verzia vypratávania pivníc a skríň 👕 či zbavovania sa starých nefunkčných vecí. 🗑 Skúsme sa aspoň na chvíľu vžiť do ich situácie a pred darovaním konkrétnej veci sa dôkladne zamyslieť. Prežil/a by som vonku ja? 🙋‍♀️🙋

ĎAKUJEME, že vám osudy druhých nie sú ľahostajné.🙏 #petrzalkapomaha

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *