islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TRAGÉD UHRÍK al. OBMEDZENÉ MENTÁLNE KAPACITY EUROPOSLANCA Na sociálnych sieťach sa šíri video poslanca Európskeho parlamentu Mi…

TRAGÉD UHRÍK al. OBMEDZENÉ MENTÁLNE KAPACITY EUROPOSLANCA

Na sociálnych sieťach sa šíri video poslanca Európskeho parlamentu Milana Uhríka plné klamstiev a zavádzania o používaní tretieho pohlavia a „prepašovávaní džender ideológie“ do slovenských dokladov.

AKÁ JE PRAVDA?
V slovenskom právnom a spoločenskom poriadku špecifikujeme dva druhy pohlavia (mužské a ženské), a to na základe identifikovateľného súboru znakov.

Zapísať do dokladu pohlavie X na základe svojvoľného rozhodnutia dospelého občana evidovaného ako muž alebo žena NIE JE možné. Na Slovensku zatiaľ nie je prijatá legislatíva na určenie iného pohlavia ako mužského alebo ženského.

Skutočnosť, že niekedy sa ihneď po pôrode nedá medicínsky určiť pohlavie dieťaťa, je faktom, na ktorý pamätajú aj štátne inštitúcie. Preto matriky nezapisujú do informačného systému takéto dieťa okamžite, ale vyčkajú na lekársky posudok. Trvá to pár dní, matrika však do rodného listu a následne do informačného systému zapíše mužské alebo ženské pohlavie dieťaťa na základe lekárskeho posudku.

Pán Uhrík, jednoduchá veta na záver pre Vás, verím, že ju pochopíte:

Pohlavie X v slovenskom občianskom preukaze neexistuje.


Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *