islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TrashOut: Locate and Get rid of Illegal Dumps

KAŽDÝ Z NÁS MÔŽE OVPLYVNIŤ STAV ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA
TrashOut je environmentálny projekt, ktorého cieľom je zmapovanie všetkých nelegálnych skládok po celom svete a zároveň napomáhanie ľuďom viac recyklovať. Vďaka projektu TrashOut a smartfónom môžu mať ľudia skutočný vplyv na stav svojho životného prostredia.
Ľudstvo produkuje stále viac odpadu a jedným z následných problémov sú nelegálne skládky. Tieto sa však často nachádzajú na miestach bez adresy, bez jednoduchého spôsobu ich nahlásenia a s veľmi obmedzenými možnosťami ich odstraňovania. Autori projektu sa preto rozhodli vytvoriť jednoduchý nástroj – mobilnú aplikáciu TrashOut, ktorá ľuďom umožňuje zmapovať, nahlásiť a pomôcť vyčistiť tieto skládky, kdekoľvek budú nájdené.
Prvým krokom je lokalizácia a následné nahlásenie nelegálnej skládky pomocou aplikácie TrashOut. Následne budú automaticky upovedomené environmentálne organizácie, obce či aktívni občania v okolí, ktorí sa do projektu zaregistrovali. Druhým krokom je samotné upratovanie, ktoré často organizujú obce, miestne environmentálne mimovládne organizácie alebo dobrovoľníci. V prípade záujmu a dostupných možností môže aj samotný ohlasovateľ veci urýchliť tým, že nájdenú nelegálnu skládku vyčistí sám alebo pomocou aplikácie TrashOut zorganizuje upratovaciu akciu.
Ako to funguje a čo sa stane po nahlásení nelegálnej skládky ?
1. Nahlásenie nelegálnej skládky
Našli ste nelegálnu skládku, odfotili a nahlásili ju pomocou mobilnej aplikácie TrashOut.
2. Informovanie príslušných inštitúcií alebo ľudí
Environmentálne organizácie, samosprávy a zainteresovaní jednotlivci, ktorí sa prihlásili na odber upozornení, budú informovaní e-mailom.
3. Organizovanie upratovacej akcie
Environmentálna organizácia, obec alebo miestny aktivista organizuje upratovaciu akciu. Môžete sa dokonca pridať.
4. Odstránenie nelegálnej skládky
Po udalosti dostanete upozornenie, že nelegálna skládka, ktorú ste nahlásili, bola odstránená.

Vízia autorov projektu:
„Našou víziou je urobiť z planéty lepšie miesto na život. Chceme zmeniť zmýšľanie ľudí, aby prestali znečisťovať našu planétu nelegálnym skládkovaním. S ľahko použiteľnou a bezplatnou aplikáciou môžete začať nelegálne skládky nahlasovať, potvrdzovať a čistiť. Dúfame, že ľudia si uvedomia, že naša planéta je len jedna a potrebuje našu pomoc, aby zostala čistá a zdravá pre ďalšie generácie.“

Mobilná aplikácia je dostupná na App Store a Google Play
Internetová stránka projektu: https://www.trashout.ngo/


TrashOut is an environmental project that helps everyone get rid of illegal dumps and recycle more. Thanks to TrashOut, regular people can have real impact on their environment. Autor správy, foto a správu publikoval Nitriansky samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *