islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TRESTNÁ LAVICA (54.): EXISTUJE TRESTNÝ ČIN DOMÁCEHO NÁSILIA? Zákon trestný čin domáceho násilia nepozná, možno si pod ním preds…


TRESTNÁ LAVICA (54.): EXISTUJE TRESTNÝ ČIN DOMÁCEHO NÁSILIA?

Zákon trestný čin domáceho násilia nepozná, možno si pod ním predstaviť od úkladnej vraždy až po nebezpečné prenasledovanie, najčastejšie páchané príbuzným, kde je možné konanie identifikovať ako takzvané domáce násilie.

Páchateľom v týchto prípadoch býva opäť celá škála osôb od manžela až po rodiča spoločného dieťaťa. Aby bolo možné hovoriť o domácom násilí, štatisticky vychádzame z už objasnených prípadov.

Domáce násilie, je vysoko latentná trestná činnosť, ktorá sa deje prevažne za dverami obydlia. Preto je potrebné, ak má o takomto násilí ktokoľvek vedomosť, aby sa s dôverou obrátil na políciu. Môže to byť naozaj ktokoľvek.

Príbuzný, kolega, kamarát alebo sused. Samotné obete majú častokrát z oznámenia obavy, pretože sa boja útočníkovej reakcie, prípadne sú na neho odkázané alebo sa hanbia. V záujme polície je však čo najskôr zasiahnuť a konať skôr, ako sa situácia zhorší. Preto je potrebné, aby sme sa o každom prípade čo najskôr dozvedeli. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *