islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TRETIU DÁVKU VAKCÍNY MÔŽETE DOSTAŤ UŽ PO 3 MESIACOCH 🙏 Posilňovaciu („booster“) dávku vakcíny je možné podať kompletne zaočkova…

TRETIU DÁVKU VAKCÍNY MÔŽETE DOSTAŤ UŽ PO 3 MESIACOCH 🙏

Posilňovaciu („booster“) dávku vakcíny je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov už 3️⃣ mesiace po podaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy. 💪😷

⚪️Osobám, ktoré okrem absolvovania základnej vakcinačnej schémy následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky, je možné podať booster dávku tiež po 3️⃣ mesiacoch buď od prekonania ochorenia alebo po podaní monoklonálnych protilátok.

⚪️Posilňovaciu booster dávku kompletne zaočkovanej osobe jednodávkovou vakcínou je možné podať už po 2️⃣ mesiacoch.

⚪️Tretia dávka dokázateľne zásadným spôsobom zvyšuje účinnosť ochrany voči Delta variantu. Viacero laboratórnych výskumov taktiež potvrdilo vysoké navýšenie počtu neutralizačných protilátok aj proti variantu Omikron. Aktuálne dostupné údaje ukazujú, že je bezpečné a účinné podať posilňovaciu dávku už po 3️⃣ mesiacoch od podania druhej dávky.

Včasné podanie posilňovacej “booster” dávky je dôležité najmä v čase, keď sa očakáva výrazný nástup Omikronu. Slovensko sa tak pridáva k ostatným krajinám sveta, kde sa tento interval skrátil.

ℹ️Registrácia na očkovanie 3.dávkou už po troch mesiacoch je otvorená, registrovať sa môžete tu:
https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna
PIN kód nájdete v mailoch alebo sms správach, ktoré vám prišli po registrácii na prvú dávku.

https://www.facebook.com/photo?fbid=214603950843251&set=a.155916810045299


TRETIU DÁVKU MÔŽETE DOSTAŤ UŽ PO TROCH MESIACOCH

Posilňovaciu („booster“) dávku vakcíny je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov už 3 mesiace po podaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy.

Osobám, ktoré okrem absolvovania základnej vakcinačnej schémy následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky, je možné podať booster dávku tiež po 3 mesiacoch buď od prekonania ochorenia alebo po podaní monoklonálnych protilátok.

Posilňovaciu booster dávku kompletne zaočkovanej osobe jednodávkovou vakcínou je možné podať už po 2 mesiacoch.

Neustále zbierame, vyhodnocujeme a analyzujeme dáta za účelom čo najúčinnejšej možnosti ochrany zdravia obyvateľov Slovenskej republiky v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Tretia dávka dokázateľne zásadným spôsobom zvyšuje účinnosť ochrany voči Delta variantu. Viacero laboratórnych výskumov taktiež potvrdilo vysoké navýšenie počtu neutralizačných protilátok aj proti variantu Omikron. Aktuálne dostupné údaje ukazujú, že je bezpečné a účinné podať posilňovaciu dávku už po 3 mesiacoch od podania druhej dávky.

Včasné podanie posilňovacej “booster” dávky je dôležité najmä v čase, keď sa očakáva výrazný nástup Omikronu. Slovensko sa tak pridáva k ostatným krajinám sveta, kde sa tento interval skrátil. Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *