islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Trnavská charita už desať rokov pomáha núdznym ľuďom v Piešťanoch

Centrum pomoci človeku v Piešťanoch oslávilo 10 rokov svojej existencie. Sociálne služby pre ľudí v krízovej životnej situácii začala Trnavská arcidiecézna charita prevádzkovať v dvoch malých miestnostiach, dnes ich ročne vyhľadá takmer 400 ľudí.

V roku 2013 otvorila Trnavská arcidiecézna charita v Piešťanoch charitné a poradenské centrum. Prevádzkovala ho v dvoch miestnostiach na Kukučínovej ulici a zamestnávala v ňom jednu pracovníčku na polovičný úväzok. Do centra prichádzali ženy s malými deťmi, ktoré počas výdaja potravinovej pomoci hovorili o svojich hlbších, dlhotrvajúcich problémoch. Od prvých dní sa tak profilovalo budúce zameranie centra, nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu… Viac sa dočítate tu:


TRNAVA/PIEŠŤANY 28. marca 2023 – Centrum pomoci človeku v Piešťanoch oslávilo 10 rokov svojej existencie. Sociálne služby pre ľudí v krízovej životnej situácii začala Trnavská arcidiecézna charita prevádzkovať v dvoch malých miestnostiach, dnes ich ročne vyhľadá takmer 400 ľud…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *