islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

TV MARKÍZA: Starosta Ján Hrčka k novému zákazu parkovania na chodníkoch

STAROSTA PETRŽALKY K NOVÉMU ZÁKAZU PARKOVANIA NA CHODNÍKOCH. 📢 BRATISLAVA, VRÁTANE NÁS, TO DO MARCA URČITE NESTIHNE 🚗

🅿 Zvyknete parkovať auto na chodníku? Ak nechcete riskovať mastnú pokutu alebo papuču, od marca 2022 by ste na to mali radšej zabudnúť. Do platnosti totiž vstúpi novela zákona o cestnej premávke, ktorá upravuje aj pravidlá parkovania. A hoci státie na chodníkoch stále umožňuje, po novom to bude platiť len pre vyznačené a dostatočne široké chodníky. Všetko v snahe uľahčiť život chodcom, najmä rodinám s deťmi či starším ľuďom.

Takúto zmenu aj my vítame, ale stihnúť vyznačiť všetky vhodné petržalské chodníky do termínu účinnosti tejto novely nie je technicky možné. ❌ Preto samosprávy, či už naša Petržalka, Bratislava – hlavné mesto SR, ďalšie väčšie mestské časti alebo mestá lobujú za predĺženie stanoveného termínu.

🗨 „Bratislava, vrátane nás, to určite nestihne. Keby bol určený rok alebo rok a pol odklad, kompetentným zatlieskam za ďalší posun vpred v oblasti dopravy a parkovania a je to bez problémov,“ hovorí na šibeničný termín vyznačenia vhodných parkovacích miest širokých chodníkov náš starosta Ján Hrčka – PRE Petržalku.

Podľa prvotného vyjadrenia kolegov z magistrátu bude za porušovanie nových pravidiel okrem pokút alebo papúč v teréne v hre aj – u nás už využívaná – objektívna zodpovednosť. Znamenalo by to, že možnosť pokutovať porušenie novej povinnosti bude mať tak hlavné mesto, štátna aj mestská polícia. 👮

VIAC INFO o ďalších novinkách v parkovaní, ktoré už schválili poslanci parlamentu, nájdete v reportáži Televízne noviny TV Markíza. 👇 #petrzalka

VIDEO: Televízia Markíza ©

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *