islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ÚNIA MIEST SLOVENSKA ŽIADA PARLAMENT O STIAHNUTIE NEZMYSELNÝCH NÁVRHOV Do Národnej rady SR putujú novely: ▶️ Zákona o Obecnom …

ÚNIA MIEST SLOVENSKA ŽIADA PARLAMENT O STIAHNUTIE NEZMYSELNÝCH NÁVRHOV

Do Národnej rady SR putujú novely:

▶️ Zákona o Obecnom zriadení,
▶️ Zákona o majetku obcí
▶️ a Zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov a primátorov.

Únia apeluje na predstaviteľov parlamentu, aby návrhy nezaradili do rokovacieho programu skôr, ako budú prerokované so zástupcami miest a obcí. Ak to neurobia, požiada hlavu štátu, aby tieto poslanecké návrhy vrátila späť do NR SR.

„Je nemysliteľné zneužívať aktuálnu nestabilnú politickú a spoločenskú situáciu na pretláčanie takýchto deštruktívnych poslaneckých návrhov bez toho, aby sa vopred uskutočnili rokovania s tými, ktorých sa to týka. Takto to nemôžeme nechať. Sme pripravení konať,“ povedal Richard Rybníček, prezident Únia miest Slovenska.

Únia, ktorej členom je aj naše mesto, upozorňuje, že aktuálne predložené poslanecké návrhy, niektoré aj opakovane, sú nekompetentné, majú množstvo chýb, sú nevykonateľné a zaoberajú sa neexistujúcimi problémami. Jej členovia majú obavy, že v čase zostávajúcom do parlamentných volieb sa budú množiť snahy o oslabovanie pozície územnej samosprávy ako celku, ale aj oslabovanie pozície priamo volených primátorov.

Členovia únie odmietajú takýto arogantný prístup, ktorí nerieši skutočné problémy obyvateľov. K výzve únie sa pripojila aj Asociácia prednostov územnej samosprávy. Očakáva sa aj podporné stanovisko ZMOS.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *