islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ÚRAD PRE DOHĽAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSŤOU PREVERUJE LEKÁROV ŠÍRIACICH DEZINFORMÁCIE 👏 ➡Úrad pre dohľad nad zdravotnou star…

ÚRAD PRE DOHĽAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSŤOU PREVERUJE LEKÁROV ŠÍRIACICH DEZINFORMÁCIE 👏

➡Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou analyzuje podnety na piatich lekárov, zriadil aj etickú komisiu.

Nateraz sú úradu dostupné podnety vo vzťahu k týmto lekárom (v abecednom poradí):

Doc. MUDr. Štefan Hrušovský, CSc.
MUDr. Andrej Janco
MUDr. Ján Lakota, CSc.
MUDr. Peter Lipták
MUDr. Michal Piják

➡Úrad inicioval spoluprácu s novým vedením Slovenskej lekárskej komory, v rámci ktorej obnoví edukačné projekty, dôraz bude klásť aj na dohľady

SLK úrad informovala, že u MUDr. Liptáka už bolo ukončené prvé disciplinárne konanie, ktoré viedlo k uloženiu pokuty vo výške 500 eur. Takúto sankciu však úrad nepovažuje za dostatočnú, nakoľko MUDr. Liptáka neprimäla ani k tomu, aby zmenil obsah webovej stránky svojej ambulancie, na ktorej naďalej verejne odporúča liečbu v rozpore s výsledkami vedeckého poznania:

https://www.zzz.sk/zariadenie/39-ambulancia-vseobecneho-praktickeho-lekara-mudr-peter-liptak

Úrad preto s potešením prijal informáciu o tom, že SLK v rámci svojich obmedzených zákonných možností plánuje pristúpiť k tvrdšej sankcii a nadviazať tak na vyhlásenie zo svojho posledného snemu, kde si lekári zvolili nové vedenie:

https://lekom.sk/files/2/Banery/Vyhl%C3%A1senie%20XXXVI.Snemu%20SLK%20s%20logom.pdf

➡ Hnacím motorom dodržiavania etického kódexu zdravotníckeho pracovníka má byť konzekventnejšie uplatnenie kompetencií stavovských organizácií, akademickej obce ako aj poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

„Pevne verím, že hlavným hnacím motorom dodržiavania etického kódexu zdravotníckeho pracovníka bude konzekventnejšie uplatnenie kompetencií stavovských organizácií,“ uviedla predsedníčka úradu Renáta Bláhová. S cieľom zbierania skúseností úrad inicioval aj rokovania s rakúskou lekárskou komorou (ÖAK), ktorá od vypuknutia pandémie spustila disciplinárne konania približne 50 lekárov z vlastných radov, ktorí spochybňujú COVID-19.

„V niekoľkých prípadoch už ÖAK pozastavila výkon povolania, v jednom prišiel lekár, ktorý vystavil sporné potvrdenie o oslobodení od nosenia rúška, o licenciu. Varovné signály vysiela ÖAK aj čo sa týka zmluvných vzťahov so zdravotnou poisťovňou,“ dodala Renáta Bláhová.

Viac sa dočítate na webe ÚDZS:
https://www.udzs-sk.sk/blog/2021/12/20/urad-zacal-preverovat-lekarov-ktori-o-pandemii-ochorenia-covid-19-alebo-ockovani-proti-nemu-siria-dezinformacie-a-ohrozuju-tak-zdravie-pacientov/


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *