islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Už vyše 500 dní od invázie Ruskej federácie na Ukrajinu Slovensko pokračuje v poskytovaní humanitárnej pomoci postihnutej krajin…

Už vyše 500 dní od invázie Ruskej federácie na Ukrajinu Slovensko pokračuje v poskytovaní humanitárnej pomoci postihnutej krajine

🚩Okrem základnej humanitárnej pomoci sme sa teraz zamerali aj na zabezpečenie IT techniky pre školy a regionálne centrá na Ukrajine.

💻 V spolupráci s Európskou komisiou, Ministerstvom digitálnej transformácie Ukrajiny a DIGITALEUROPE sme sa zapojili do iniciatívy „Laptops for Ukraine“.

💬 „Naša úloha spočíva v logistike a administratívnom zabezpečení, aby sa darovaná IT technika dostala k príjemcom na Ukrajine. V rámci celej EÚ sme už zozbierali 25 000 kusov IT techniky. Prvá dodávka 615 kusov je naplánovaná v najbližších dňoch,“ vysvetľuje generálna riaditeľka sekcie krízového riadenia Michaela Kaňová.

🫶 Chcete prispieť aj vy?
Darovať laptopy, tablety či mobilné telefóny môže ktokoľvek na stránke https://laptopsforukraine.com. Stačí, aby boli zariadenia funkčné a pred odovzdaním by mal predchádzajúci majiteľ vymazať všetky osobné dáta.

🚩Po pretrhnutí priehrady Nova Kachovka v dôsledku ruskej agresie rezort vnútra reagoval na žiadosť Ukrajiny o pomoc.
Darovali sme:
➡️ vodné čerpadlá,
➡️deky,
➡️ochranné obleky,
➡️trvanlivé potraviny
➡️balenú vodu v hodnote 353 297,27 eur a s celkovou hmotnosťou 41,29 ton.

🤝 Všetko v spoupráci TESCO STORES SR, a. s. a Solarprojekt s.r.o.

Slovensko sa snaží aktívne prispievať k zmierneniu dôsledkov vojny Ruskej federácie na Ukrajine a pomoci jej obyvateľom v ťažkých časoch.

Civilná ochrana & 112

#SlovenskoPomáha #HumanitárnyHUB #PomocUkrajine #Solidarita


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *