islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V BRATISLAVE PREDSTAVIA VÝBER HISTORICKÝCH A ĽUDOVÝCH BETLEHEMOV🖼️ Pokoj ľuďom dobrej vôle… Betlehemy na Slovensku – je názov…

V BRATISLAVE PREDSTAVIA VÝBER HISTORICKÝCH A ĽUDOVÝCH BETLEHEMOV🖼️

Pokoj ľuďom dobrej vôle… Betlehemy na Slovensku – je názov výstavy, ktorá predstavuje reprezentatívny výber historických a ľudových betlehemov z územia celého Slovenska i niektorých susedných európskych krajín (Česko, Rakúsko). Časovo pokrývajú obdobie od 18. po koniec 20. storočia.

Vyše 60 betlehemských celkov je doplnených maľbami na skle, papieri a plátne s adventnou a vianočnou tematikou. Vystavené artefakty pochádzajú zo zbierok SNM – Historického múzea, Ľubovnianskeho múzea – Hradu v Starej Ľubovni a súkromných fondov. Všetky predmety boli pre túto príležitosť zreštaurované.

„Ústredná myšlienka výstavy „Pokoj ľuďom dobrej vôle“ nadobúda v dnešných nepokojných časoch mimoriadny zmysel; okrem krásneho zážitku chce zdôrazniť myšlienku kultúrnej a duchovnej spolupatričnosti Európy a víťazstvo betlehemského svetla nad tmou nenávisti,“ hovorí kurátorka a autorka výstavy Magdaléna Mrázová.

Výstava betlehemov je otvorená denne okrem utorka od 10:00 do 18:00(posledný vstup o 17:00) na 2. poschodí Bratislavského hradu informuje Andrea Litváková, vedúca oddelenia komunikácie a vzdelávania SNM – Historického múzea.
TK KBS
SNM – Historické múzeum

#abuba #bratislava #vystava #bethlehem

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *