islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V DETSKEJ NEMOCNICI V ĽVOVE LEŽÍ 11-ROČNÉ DIEVČA S AMPUTOVANÝMI NOHAMI Pred mesiacom obleteli svet zábery brutálneho raketového…

V DETSKEJ NEMOCNICI V ĽVOVE LEŽÍ 11-ROČNÉ DIEVČA S AMPUTOVANÝMI NOHAMI

Pred mesiacom obleteli svet zábery brutálneho raketového útoku na železničnú stanicu v Kramatorsku. V priebehu pár sekúnd tam prišlo o život najmenej 59 ľudí vrátane 7 detí a mnoho ďalších bolo ťažko zranených.

V Detskej nemocnici v Ľvove leží 11-ročné dievčatko Jana s amputovanými nohami. Oproti je mama Natália. Ani ona nemôže chodiť: ľavú nohu má amputovanú, pravú zranenú. Keď 8. apríla pri nich na nástupišti vybuchla raketa s kazetovou muníciou, stáli v rade na šálku čaju od dobrovoľníkov. Syn Jaroslav, Janine dvojča, mal šťastie: čakal pri batožine. Teraz sa stará o mamu a sestru, pomáha im pri obliekaní, chodí do obchodu.
Natália plače každý deň, nie však kvôli sebe, ale svojim deťom. Doteraz si neodpustila, že išla s dcérou vziať ten čaj…

Len do tejto jednej nemocnice priviezli za posledný mesiac tridsať zranených detí z Kramatorsku. Každé z nich zažilo utrpenie, stratu príbuzných, strach. Na oddelení je dievčatko, ktoré stratilo matku. Zakaždým, keď za ňou niekto príde, skryje sa pod koberec…

Nikdy nezabúdajme, že každá vojna má svoje tváre. Sú to obete krutého zla, ktoré zabíja a mrzačí deti. Toto sú tváre raketového útoku na železničnú stanicu v Kramatorksu na ktorú dopadla ruská raketa.

#hybridnehrozby


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *