islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V kauze Očistec bola včera podaná obžaloba. Kľúčová kauza mafie a korupcie v špičkách polície tak smeruje na súd. Vo vzťahu k bo…

V kauze Očistec bola včera podaná obžaloba. Kľúčová kauza mafie a korupcie v špičkách polície tak smeruje na súd. Vo vzťahu k boju proti korupcii na najvyšších miestach je prelomová, navyše smerujúca k najbližším ľuďom Roberta Fica.

Prečo je to dôležité?

➡️ Kauza očistec sa týka podozrení zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa. V kauze figurujú ľudia blízki Robertovi Ficovi a Smeru, bývalý policajný prezident Gašpar, „Bödörovci“ a špičky vedenia polície počas vlády Smeru.

➡️ V kauze Očistec sa vytvoril obrovský tlak na vyšetrovateľov, ktorý bol zavŕšený nezmyselným trestným stíhaním a hanebnými manévrami prokuratúry, keď vyšetrovatelia tejto kauzy dokonca skončili vo väzbe. Zapojená bola policajná inšpekcia, Bratislavská prokuratúra spadajúca pod generálnu prokuratúru a aj ľudia, obvinení z korupcie, ktorí sú dnes na úteku. Policajtov krajský súd v Bratislave z väzby pustil, pričom celé obvinenie a stíhanie úplne spochybnil. Prokuratúra Maroša Žilinku v tejto kauze nepochopiteľne váha a vykrúca sa, takže policajti sú stále stíhaní.

➡️ O kauze Očistec, o stíhaní vyšetrovateľov a o spoliehaní sa na pomoc Žilinku a jeho §363 je aj odpočúvanie „pytliackej chaty“ v Bödörovom revíri. Dozvedáme sa, ako tu Kočnerov a Gašparov advokát dohadovali Kaliňákovu výpoveď. Dozvedáme sa, že Fico mal vopred informácie o stíhaní a odpočúvaní vyšetrovateľov NAKA. A dozvedáme sa, ako je pre Fica kľúčové rozbitie vyšetrovania práve kauzy Očistec. Postupy prokuratúry aj ku kauze „chata“ vyzerajú podobne, ako účelové stíhanie policajtov NAKA a aj tu hrozí vyšetrovateľovi stíhanie.

Aj preto je podanie obžaloby na špecializovaný trestný súd v tejto veci kľúčové. Je dôležité, že sa o kauzu stále zaujíma verejnosť a je dôležité, aby policajti a prokurátori vedeli, že majú podporu ľudí, ktorým nie je právny štát ľahostajný. Je tragické, ak sa pri kauze mafie a korupcie na najvyšších miestach polície a štátu občania skôr obávajú zásahov generálnej prokuratúry, namiesto právnej istoty a dôvery v spravodlivosť.

Myslím v tejto chvíli na vyšetrovateľov, prokurátorov a ich rodiny, ktoré si za toto trestné stíhanie vytrpeli príšerný tlak zo strany tých, ktorí sa usilujú vyhnúť zodpovednosti a spravodlivosti. Čestní prokurátori a policajti musia mať aj naďalej našu plnú podporu.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *