islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V nedeľu otvoria synodálny proces aj v slovenských diecézach

Svätý Otec František 10. októbra 2021 v Ríme otvoril synodálnu cestu pod názvom „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“ a pozýva všetky partikulárne cirkvi, aby sa vydali na túto synodálnu cestu v celej Cirkvi od 17. októbra 2021.

Po tom, ako bola pred týždňom v Ríme slávnostne otvorená synodálna cesta pod názvom „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“, už na 29. nedeľu v cezročnom období, ktorá pripadá na zajtra – 17. októbra – začnú po nej kráčať i miestne Cirkvi po celom svete.

Synodálnu cestu v Trnavskej arcidiecéze otvoria v nedeľu 17. októbra 2021 o 11:30 h slávnostnou svätou omšou v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Jej hlavným celebrantom bude trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Zároveň bude v tento deň menovaný aj koordinátor synody v Trnavskej arcidiecéze.

Viac tu:


TRNAVA/BRATISLAVA 16. októbra 2021 – Svätý Otec František 10. októbra 2021 v Ríme otvoril synodálnu cestu pod názvom „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“ a pozýva všetky partikulárne cirkvi, aby sa vydali na túto synodálnu cestu v celej Cirkvi od 17. októbra…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *