islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V Piešťanoch otvorili výstavu fotografií Ján Pavol II. a Slovensko

Vo štvrtok 16. novembra 2023 otvorili vernisážou vo farskom Kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch výstavu fotografií o vzťahu pápeža sv. Jána Pavla II. k Slovensku. Výstava fotografií „Ján Pavol II. a Slovensko“ má pripomenúť návštevníkom 20. výročie poslednej návštevy svätého pápeža na Slovensku, kedy navštívil aj Trnavu a Trnavskú arcidiecézu. Vznikla pri príležitosti 100. výročia narodenia sv. Jána Pavla II.

V príhovore na vernisáži výstavy veľvyslanec Poľskej republiky Maciej Ruczaj pripomenul, že sv. Jána Pavla II. spájalo so Slovenskom mnohé: miloval slovenské hory, ako krakovský arcibiskup všemožne pomáhal prenasledovanej Cirkvi na Slovensku, ako pápež vyhlásil sv. Cyrila a Metoda za spolupatrónov Európy či beatifikoval alebo kanonizoval viaceré osobnosti, ktorých život bol so Slovenskom a Slovákmi spojený. Bol prvým pápežom, ktorý navštívil Slovensko. Ako pápež na Slovensko zavítal trikrát. Viac čítajte tu:


TRNAVA 18. novembra 2023 – Vo štvrtok 16. novembra otvorili vernisážou vo farskom Kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch výstavu fotografií o vzťahu pápeža sv. Jána Pavla II. k Slovensku. Výstava fotografií „Ján Pavol II. a Slovensko“ má pripomenúť návštevníkom 20. výroči…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *