islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VEČER ODPUSTENIA A ZMIERENIA🙏😇 Na Medzinárodný deň odpúšťania, 7. augusta, sa organizácia Úsmev ako dar už po 10. krát rozhodl…

VEČER ODPUSTENIA A ZMIERENIA🙏😇

Na Medzinárodný deň odpúšťania, 7. augusta, sa organizácia Úsmev ako dar už po 10. krát rozhodla uskutočniť Večer odpustenia a zmierenia. Ide o online koncert plný svedectiev o odpustení, počas ktorého vystúpia známe osobnosti a mladí ľudia z rodín i detských domovov. Úprimne sa podelia o svoje osobné, nie raz ľahké, príbehy. Z radov známych osobností tento večer svojou účasťou poctia Adela Vinczeová, Jožo Ráž, Boris Filan, Juraj Bača, Katarína Brychtová, Robo Opatovský a ďalší.

Okrem svedectiev a hudobných vystúpení bude obzvlášť dôležitou časťou programu Modlitba za odpúšťanie od predstaviteľov cirkvi, arcibiskupov Mons. Stanislava Zvolenského, Mons. Cyrila Vasiľa, generálneho biskupa ECAV Ivana Eľka, biskupa Mons. Jozefa Haľka a predsedu Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku Richarda Dudu.

V závere predošlého prenosu, ktorého témou bolo odpúšťanie otcom, sa so svojou skúsenosťou podelil aj bývalý domovák – dnes riaditeľ Úsmevu ako dar, Štefan Adamjak. Divákom venoval hlboký odkaz: „Viem, nie je to ľahké, ale verte mi, odpustenie je oslobodzujúce. Keď sa naučíte odpúšťať, posuniete sa v živote o veľký kus vpred.“

Všetkým, ktorí v sebe nachádzajú odvahu verejne rozprávať o tejto neľahkej a veľmi osobnej téme, patrí uznanie a vďaka. Na základe dlhoročných skúseností a spätnej väzby z minulých Večerov odpustenia a zmierenia, Úsmev ako dar verí, že odpustenie je najdôležitejšia cesta k uzdraveniu vzťahov medzi ľuďmi.

TK KBS informovala Deana Jurčová, koordinátorka projektov Spoločnosť priateľov detí z detských
domovov Úsmev ako dar

77x-Večer odpustenia a zmierenia
Boris Filan
Juraj Bača
Godzone
Biskup Jozef Haľko

#abuba #bratislavskaarcidieceza

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *