islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VEĽKÁ NOC 2022 ⚽️🏀⛪️ Niekedy sa podarí všetko. Zariadiť to tak, aby boli spokojní aj tí, aj tí. Toto je práve ten prípad. V Ružo…

VEĽKÁ NOC 2022 ⚽️🏀⛪️
Niekedy sa podarí všetko. Zariadiť to tak, aby boli spokojní aj tí, aj tí. Toto je práve ten prípad. V Ružomberku, roku 2022. Na Veľkú noc.

Kresťania si dnes pripomínajú tzv. Veľký piatok. Obrady rímskokatolíckej cirkvi budú vo všetkých kostoloch v meste o 15:00. Zajtra je Biela sobota, sv. omše rovnako všade v Ružomberku o 19:45.

Okrem toho je priestor aj pre šport. Práve dnes sa odohrá veľký šláger futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok (2.) a ŠK Slovan Bratislava (1.). Už o 17:00 na našom štadióne aj s novou svetelnou grafickou tabuľou.

Zajtra zase budú všetky kroky basketbalových priaznivcov smerovať do Koniarne, kde je od 16:00 na programe prvý finálový duel Niké extraligy žien medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami. Dovolené je zaplniť plnú kapacitu haly, podobne ako štadióna MFK.

Ako vidíte, dá sa to. Niekedy zhodou okolností, niekedy aj pričinením mnohých ľudí, ktorí chcú, aby boli všetci spokojní.

Aj budú. Veriaci bez problémov stihnú obrady či sv. omšu, a v prípade záujmu aj futbal a basketbal.

Príjemné Veľkonočné sviatky, a na športoviskách RUŽA DO TOHO!


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Ružomberok on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *