islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VIANOČNÉ POĎAKOVANIE MINISTRA ZDRAVOTNÍCTVA ZAMESTNANCOM Vážená kolegyňa, vážený kolega, zajtra je Štedrý deň, kedy zasadneme …

VIANOČNÉ POĎAKOVANIE MINISTRA ZDRAVOTNÍCTVA ZAMESTNANCOM

Vážená kolegyňa, vážený kolega,

zajtra je Štedrý deň, kedy zasadneme za stôl so svojimi rodinami či blízkymi a budeme sa tešiť zo vzácneho spoločne stráveného času. Uplynulý rok, ktorý sa nám pomaly blíži ku koncu a na kalendári o niekoľko dní pretočíme list, bol, uvedomujem si, miestami extrémne náročný, no zároveň krásny a inšpiratívny. Nie raz sme dokázali prekročiť, so zreteľom pacienta a ochrany jeho života a zdravia, vlastné limity.

Spoločne sme nastavovali procesy a kroky, ktoré viedli k spoločnému hlavnému cieľu – ochrániť zdravie a životy ľudí na Slovensku. Dovoľte, aby som Vám úprimne zo srdca poďakoval za Vašu prácu a nasadenie.

Aj vďaka Vám sme dokázali v pandémii COVID-19 doteraz zaočkovať viac ako 2,7 milióna ľudí v našej krajine prvou dávkou očkovacej látky, viac ako 2,5 milióna ľudí druhou dávkou vakcíny a už takmer 900 000 občanov treťou dávkou očkovacej látky.

Aj vďaka Vám sme zrealizovali doteraz viac ako 5 miliónov PCR testov, aj vďaka Vám urobili poskytovatelia zdravotnej starostlivosti doteraz viac ako 41 miliónov antigénových testov.

Aj vďaka Vám sa nám podarilo presadiť historickú reformu nemocníc, ambulantnej siete a urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorá nás v najbližších rokoch čaká a prinesie v našej krajine kvalitnejšie zdravotníctvo.

Aj vďaka Vám sme toho tento rok dokázali omnoho viac.

Ako minister zdravotníctva sa každé ráno prebúdzam s hlavným cieľom – ochrániť životy ľudí na Slovensku, pomôcť vyčerpaným zdravotníkom, vyviesť našu krajinu z pandémie a súčasne pracovať na reformách a krokoch, ktoré konečne prinesú našej krajine kvalitné zdravotníctvo, ktoré si občan zaslúži.

Ďakujem, že na tejto ceste kráčate so mnou a ja si to nesmierne vážim.

Prajem Vám pokojné a požehnané Vianoce.

S úctou

Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva SR


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *