islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Vláda SR napráva chyby v babráckej novele Trestného zákona a vytvára tým nový chaos v trestnej politike štátu

Vláda SR napráva chyby v babráckej novele Trestného zákona a vytvára tým nový chaos v trestnej politike štátu.

Táto vynútená novela je dôsledkom tlaku Európskej komisie a neprimeraného zníženia trestov za korupciu. Tieto zmeny KDH od začiatku kritizovalo. Vyhli by sme sa im, ak by existovala riadna odborná diskusia, ktorú vládna koalícia odmietla.

Považujeme za nedôstojné, že nevyhnutné zmeny nám teraz musí diktovať Brusel. Navyše, predložená novela prináša aj ďalší chaos v prechodných ustanoveniach. Paradoxom je tvrdenie samotnej vlády SR, ktorá vo vlastnej dôvodovej správe tvrdí, že zmena je v rozpore s čl. 50 ods. 6 Ústavy Slovenskej republiky.

Vládna koalícia dokazuje, že nedokáže pripravovať dobré zákony v prospech občanov. Výsledkom práce Smeru je iba chaos v podobe novely šitej na mieru vládnej koalície.


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *