islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VO VEKU 94 ROKOV ZOMREL ČESKÝ SPISOVATEĽ MILAN KUNDERA Brniansky rodák Milan Kundera sa vďaka svojmu spisovateľskému talentu pr…

VO VEKU 94 ROKOV ZOMREL ČESKÝ SPISOVATEĽ MILAN KUNDERA

Brniansky rodák Milan Kundera sa vďaka svojmu spisovateľskému talentu preslávil na celom svete. V roku 1974 emigroval do Francúzska, kde začal písať vo francúzštine a postupne si získal mnoho čitateliek a čitateľov ako aj obdivovateliek a obdivovateľov.

Napriek jeho sláve zostával v úzadí a svoju pozíciu na literárnom poli si upevňoval nie cez svoju osobu, ale cez očarujúce literárne diela, z ktorých je potrebné spomenúť Neznesiteľnú ľahkosť bytia alebo Sviatok bezvýznamnosti. Slovenskému publiku určite zaimponovalo spojenie Milana Kunderu s Júliusom Satinským a Milanom Lasicom. Práve Lasica upravil a režíroval pre rozhlas Kunderovu komédiu Jakub a jeho pán, ktorú napísal podľa románu Denisa Diderota.

🕯️Pre českú, slovenskú aj svetovú literatúru ide o smutný deň, kedy čitateľky a čitatelia prišli o veľkú autorskú osobnosť. Kunderove knihy však s nami zostanú. Česť jeho pamiatke.

Foto: TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *