islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VOČI VZDELÁVANIU MÁME OBROVSKÝ DLH. CHÝBAJÚ KAPACITY AJ MODERNÁ INFRAŠTRUKTÚRA. „Investovať do vzdelávania sa oplatí. Na župe po…

VOČI VZDELÁVANIU MÁME OBROVSKÝ DLH. CHÝBAJÚ KAPACITY AJ MODERNÁ INFRAŠTRUKTÚRA.
„Investovať do vzdelávania sa oplatí. Na župe postupnými krokmi zatraktívňujeme prostredie, zlepšujeme vybavenie a zvyšujeme kvalitu. Máme však veľa problémov a v rámci vlastného rozpočtu ich nevieme vyriešiť. S podporou samospráv bojujeme v Bruseli za čo najvyššiu flexibilitu v oblasti eurofondov, ktorá nám tieto investície umožní,“ hovorí župan Juraj Droba.

Z vlastného nevybudujeme napríklad školské kampusy. Tie sú kľúčovým prepojením praxe a teoretického štúdia. Neslúžia pritom len študentom, ale v rámci celoživotného vzdelávania aj podnikateľom a zamestnávateľom. Bez eurofondov nebude kampus pre vinohradnícku škole v Modre, v Bernolákove, zdravotno-športový kampus na Boroch, či zariadenie komunitnej rehabilitácie Gaudeamus. Bez kampusov a odborných učební budeme študentov vzdelávať len teoreticky a nie prakticky.

S pomocou eurofondov dokážeme učiteľské povolanie zatraktívniť. Pedagógov adekvátne ohodnotiť, a to finančne aj morálne, a samozrejme, vzdelávať. Máme aj modernizačný dlh a chýbajú kapacity, najmä v škôkach a základných školách. Rozširovať a budovať však treba s prvkami SMART školy. Školstvo musí byť aj zelené a inkluzívne. Na župe sme vypracovali sériu konkrétnych riešení a dúfam, že na ne európske peniaze dostaneme. Ak vás zaujímajú bližšie informácie, nájdete ich tu: bit.ly/3yw2LPw.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *