islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VŠETKÝM ČLENOM DOMINIKÁNSKEJ RODINY – Dominikánsky mesiac pokoja Drahí bratia a sestry, Prijmite naše srdečné pozdravy zo Santa…

VŠETKÝM ČLENOM DOMINIKÁNSKEJ RODINY – Dominikánsky mesiac pokoja

Drahí bratia a sestry,
Prijmite naše srdečné pozdravy zo Santa Sabiny v Ríme.
Pri príležitosti nášho každoročného Dominikánskeho mesiaca pokoja 2021, sa podujatia so zameraním na Venezuelu, začnú o niekoľko týždňov. Konkrétnejšie, prvou adventnou nedeľou 28. novembra 2021 a potrvajú až do Troch kráľov 6. januára 2022.
Povzbudzujeme vás, aby ste túto udalosť zverejnili, aby ste vyjadrili svoju solidaritu s našou Dominikánskou rodinou vo Venezuele, a aby ste zapojili členov vašej Dominikánskej rodiny, vašich farností, škôl, a iných inštitúcií a vašich priateľov. Prosím, modlite sa každý týždeň za našich bratov a sestry vo Venezuele, ktorí v tejto dobe čelia mnohým výzvam. Naša duchovná a finančná podpora bude smerovať na pomoc Dominikánskej rodine vo Venezuele.

Webináre určené na to, aby zvýšili informovanosť o situácii vo Venezuele sú naplánované na 19. novembra, 10. decembra a 22. decembra. Podrobnosti sú uvedené v priloženom letáku k prvým dvom webinárom. Podrobnosti o treťom webinári budú zverejnené neskôr. Propagujte webináre a povzbudzujte k účasti na nich aj svojich priateľov. Mohli ste si všimnúť, že hoci Dominikánsky mesiac pokoja má označenie „mesiac pokoja“, oslava trvá viac ako mesiac, počnúc webinárom v novembri, cez Advent až po Zjavenie Pána. Dúfame, že si nájdete aspoň deň na to, aby ste na túto udalosť upozornili verejnou slávnosťou.

Aby nám to čo najviac uľahčili, vytvorili naše sestry a naši bratia z Venezuely materiály, ktoré obsahujú niektoré najdôležitejšie momenty súčasnej situácie vo Venezuele. Úvahy k adventným čítaniam, najdôležitejšie udalosti o práci Dominikánskej rodiny vo Venezuele a videoklipy na každý týždeň budú k dispozícii na Google disku. Tieto materiály sú dostupné v rôznych jazykoch na Google disku: https://drive.google.com/drive/folders/1-f7vUe4_ZoByaYSNbjPdqAU31Zqqjfi8?usp=sharing. Prispôsobte si ich, ako uznáte za vhodné pre váš kontext a publikum.

Všeobecné informácie: fr. Miguel A. Espinoza S., OP justiciaypaz.opvenezuela@gmail.com

Ďakujeme za spoluprácu a podporu našej Dominikánskej rodine vo Venezuele. Pamätajte, že malé skutky vykonané s veľkou láskou formujú dlhú cestu. Boh bohato žehnaj vaše úsilie o solidaritu s našimi sestrami a bratmi vo Venezuele.

Vo sv. Dominikovi,
fr. Gerard Timoner, OP (magister rehole)

Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *