islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VYHODNOTENIE BEZPEČNOSTNÉHO OPATRENIA Z POHĽADU BRATISLAVSKEJ POLÍCIE ✅V súvislosti s konaním sa dnešného futbalového zápasu me…

VYHODNOTENIE BEZPEČNOSTNÉHO OPATRENIA
Z POHĽADU BRATISLAVSKEJ POLÍCIE

✅V súvislosti s konaním sa dnešného futbalového zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dohliadali na zabezpečenie verejného poriadku, ochrany života, zdravia ako aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.
✅Do bezpečnostného opatrenia bol velený dostatočný počet policajtov poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície ako aj odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru. Spolupráca bola zabezpečená aj hliadkami Mestskej polície Bratislava.
✅Precízna príprava samotného bezpečnostného opatrenia aj v spolupráci so zahraničnými bezpečnostnými zložkami vo svojej podstate priniesla želaný cieľ, nakoľko v súvislosti s daným športovým podujatím nedošlo na území hlavného mesta SR Bratislava k hromadnému narušeniu verejného poriadku ani k spáchaniu žiadneho trestného činu. Policajnému zboru sa podarilo ešte pred samotným konaním športového podujatia eliminovať príchod rizikových fanúšikov zo zahraničia do Bratislavy, ktorí v zmysle nastavených pravidiel Slovenského futbalového zväzu nemali prístup na dané podujatie. Možným protiprávnym konaním týchto osôb sa zaoberajú príslušné útvary Policajného zboru.
✅V priebehu bezpečnostného opatrenia policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave na mieste vyriešili dva prípady, kedy došlo zo strany účastníkov podujatia k porušeniu § 26 ods.1 písm. h) zákona č. 1/2014 Z. z. o organizovaní športových podujatí. V obidvoch prípadoch sa jednalo o použitie pyrotechnických predmetov. V prvom prípade bola uložená bloková pokuta na mieste vo výške 20 ,- Eur, v druhom prípade bola uložená pokuta vo výške 100 ,- Eur.
✅Na policajné oddelenia v bratislavskom kraji neboli predvedené žiadne osoby.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *