islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VYHOSTENIE DJOKOVIČA: NECHCEM ŽIŤ VO SVETE, KDE SA TRESTÁ ZA NÁZORY Hlavný argument austrálskej vlády v prospech vyhostenia úda…

VYHOSTENIE DJOKOVIČA: NECHCEM ŽIŤ VO SVETE, KDE SA TRESTÁ ZA NÁZORY

Hlavný argument austrálskej vlády v prospech vyhostenia údajne bol, že “Djokovičove antivakcinačné NÁZORY sú verejnou hrozbou.” Takže omicron, ako už dnes vieme, napáda rovnako zaočkovaných aj nezaočkovaných, šíriteľom vírusu sú zaočkovaní aj nezaočkovaní, ale hrozbou pre Austráliu sú Djokovičove NÁZORY?

Pre mňa je to absolútne neprijateľné. Režimy, v ktorých štát rozhodoval, ktoré NÁZORY sú správne, a za ktoré treba ľudí trestať, sme už zažili. Volalo sa to nacizmus a komunizmus. Boli to zločinecké režimy. Demokracia by mala byť protikladom, mala by chrániť slobodu prejavu aj pre názory, s ktorými väčšina alebo ktorákoľvek časť spoločnosti nesúhlasí. Inak to nie je sloboda prejavu, ale iba sloboda prejavu pre názory, ktoré štát povoľuje.

Presne tak to bolo na Slovensku za komunizmu. Každý mal slobodu kritizovať Západ a chváliť Sovietsky zväz. Každý mal právo presadzovať “vedecký svetový názor” a kritizovať vieru v Boha a kresťanstvo. Opačné názory boli trestané. Napríklad vyhodením z práce, ako sa to teraz stalo aj Djokovičovi.

Keď sledujem niektoré názory a argumenty liberálno-progresívnych elít na covid či povinné očkovanie, ani za komunizmu by sa takéto názory a argumenty nestratili. Chcel by som ich upozorniť, že podstatou demokracie je SLOBODA. Najmä sloboda slova. Umlčiavanie, diskriminácia a trestanie ľudí, ktorí majú iný názor, ako liberálno-progresívne elity, to je totalitné myslenie, to je nábeh k diktatúre.

Ako demokrat si ctím slobodu každého človeka vyjadrovať svoje názory. Ani by mi nenapadlo, že by štát mal trestať liberála alebo progresívca za jeho názory. Ale vyžadujem reciprocitu.

Za komunizmu sa rozprával takýto vtip: Háda sa Švajčiar a Slovák. Švajčiar hovorí, my máme slobodu prejavu. Slovák na to, aj my máme slobodu prejavu. Švajčiar na to: Rozdiel je v tom, že my máme slobodu aj po prejave.

Djokovič nehejtuje ľudí, ktorí sa nechali zaočkovať. Nevzbudzuje k nim nenávisť. Iba si chce nechať slobodu v tom, či sa nechá alebo nenechá zaočkovať a verejne za túto svoju slobodu bojuje. Trestať ho, a kohokoľvek iného, za názor, je nesprávne a tomu by sme sa mali vzoprieť.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *